Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Serhan Yılmaz, Editör Yazım tarihi: 01.06.2021

Intel, Computex 2021 etkinliğinde yaptıkları yenilikleri duyurarak dizüstü bilgisayarlar için 11. Nesil Intel Core işlemci serisine getirdikleri iki yenilikten bahsetti.  Daha önce iş birlikleri duyurulan MediaTek ve Fibocom ile birlikte yeni nesil bilgisayarlar için ilk 5G ürünü olan Intel 5G Solution 5000 tanıtıldı. Orijinal ekipman üreticileri Acer, ASUS ve HP, bu yıl 11. Nesil Intel Core U ve H serisi işlemcilere dayalı bu 5G özelliği dizüstü bilgisayarlarında etkinleştirmesi beklenen ilk üreticiler arasında yer alıyor.

Intel Computex 2021 etkinliğinde duyurduğu yenilikleri ile ilgiyi üstüne çekti

Geçtiğimiz dönemlerde salgın hastalık sebebiyle birçoğumuz için zorunlu hale gelen evden çalışma ve eğitim, bilgisayar kullanımında mobilite, performans ve bağlantının önemini göstermişti. Dünya, hibrit yaşam tarzında sonraki aşamalara girerken bunun gibi gelişmelerle insanların cihazlarını nasıl ve nerede kullanacakları değişiyor ve gelişiyor.

  • Intel Irıs X grafikli yeni 11. Nesil Intel Core İşlemciler hakkında: Yeni eklemelerle birlikte 11. Nesil Intel Core işlemcilerin dizüstü bilgisayarlarda sağladıkları imkanları geliştirildi. Bu işlemci tabanına sahip dizüstü bilgisayarlar artık, maksimum 5GHz’e kadar hız sunuyor. Rekabete kıyasla %25’e varan genel uygulama performansı vadediyor. Intel Wi-Fi 6/6E (Gig+) ile tasarım sayısını hızlandırıyor. Daha hızlı kod dönüştürme ve video düzenleme sağlamak için ISV optimizasyonlarını etkinleştiriyor. Son olarak da yüksek kare hızıyla oyunlarda, 1080p çözünürlük sağlıyor.

Bu yaz Acer, ASUS, Lenovo ve MSI marka dizüstü bilgisayarlar ile satışa sunulacak Intel Core i7-1195G7 ve Intel Core i5-1195G7 tabanlı altmıştan fazla tasarım bekleniyor. 11. Nesil Intel Core U serisi işlemcilerle desteklenen ise yaklaşık 250 tasarım bekleniyor.

  • Intel 5G Solution 5000 hakkında: Intel, dünya çapında taşıyıcı sertifikasına sahip ilk 5G M.2 çözümünü tanıtıyor. Intel 5G Solution 5000, Intel Gigabit LTE’ye göre her yerden yaklaşık beş kat hız artışı sağlıyor. Intel, yeni nesil PC deneyimleri için 5G modem çözümlerinin ürün tanımı, geliştirilmesi, sertifikasyonu ve desteği konusunda MediaTek ile, 5G M.2 çözümleri (FM350-GL) sağlamak için ise Fibocom ile ortaklık kurdu. Son olarak da Intel Wi-Fi 6E (Gig+) ile eşleştirilmiş 5G kombinasyonu ile tüm ağ türlerinde sorunsuz deneyimler sunulacağı söyleniyor.
Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.