Avatar
Yazar: Ahmet Can Bayrak, Editör Yazım tarihi: 27.02.2021

Mattel ve Milestone firmaları, tamamen yenilikçi, aksiyon dolu ve arcade tarzında yarış oyunu olan Hot Wheels Unleashed'ın yakında piyasaya çıkacağını duyurdu. Eğer, "Bu firmalar da kim?" diye soracak olursanız, Mattel dünyaca ünlü bir oyuncak üreticisi ve Milestone da yarış oyunları ile tanınan bir oyun geliştirci şirket. Hot Wheels Unleashed çıkış tarihi bilgilerinden bahsetmeden önce, oyunun duyuru fragmanı paylaşıldı. Hemen aşağıda sizlere sunmuş olduğumuz fragmana göz gezdirmenizi tavsiye ederiz. Siz fragmana göz gezdirirken, biz de oyun ile ilgili detaylardan ve bilgilerden bahsedelim.

 

 

Hot Wheels Unleashed çıkış tarihi 30 Eylül 2021

Verilen bilgilere göre, haberimizin konusu olan Hot Wheels Unleashed çıkış tarihi 30 Eylül 2021. Mattel Dijital Oyun Başkanı Andrew Chan oyun hakkında, "Oyun platformları aracılığıyla tüketicileri markalarımızla buluşturmaya odaklanmaya devam ediyoruz. Hot Wheels tamamen meydan okuyucu bir ruha sahip ve Hot Wheels Unleashed, bu misyonu her yaştan oyuncu için hayata geçirmeye çalışıyor. Milestone'un yarış oyunu geliştirme konusundaki uzmanlığı ile, Hot Wheels markasını hem mevcut Hot Wheels hayranları hem de Hot Wheels markasını ilk defa keşfedecek oyuncular için iyi bir konsol ve PC oyun deneyimine dönüştürmeyi amaçlıyoruz." dedi.

Milestone Yapımcısı Michele Caletti de oyun ve geliştirme aşaması konusunda, “Oyunda çalışan diğer birçok takım üyesi gibi, çocukluğumdan beri Hot Wheels ile oynuyorum ve bugün hala sıkı bir Hot Wheels hayranı ve koleksiyoncusuyum. Bir video oyununda şimdiye kadarki en saf ve en otantik Hot Wheels oyun deneyimini sunma konusunda hepimizin bu kadar kararlı olmasının nedeni budur. Bunu Hot Wheels topluluğuna ve içimizdeki çocuklara borçluyuz." dedi.

Hot Wheels Unleashed oyunu, oyunculara aşina olduğumuz oyuncak arabaları ile oynuyormuş gibi izlenim yaratmak istiyor. Oyun, adrenalin dolu yarışları, oyuncuların farklı görünümlerle özelleştirebilecekleri farklı niteliklere ve nadirlik seviyelerine sahip Hot Wheels araçları ile dolu. Ayrıca özel pistler, etkileşimli öğeler ve nefes kesen parkurlar içeriyor. Oyunda oyuncuların parçaları özelleştirmesine ve oyun topluluğuyla paylaşmasına olanak tanıyan yenilikçi bir düzenleyiciye sahip. Reklamlarını sıkça gördüğümüz oyuncak serisinin video oyununu sabırsızlıkla bekliyoruz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.