Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 29.05.2020

Hideo Kojima ile bilinen Kojima Productions ve Sony’nin, Metal Gear Solid ve Silent Hill markalarının haklarını almak gibi bir planların döndüğüne dair bir söylenti dolaşıyordu internette. Mart 2020 ayında çıkan bu söylentiler, an itibari ile yalanlanmış bulunuyor. Hem de Hideo Kojima’nın ta kendisi tarafından.

Hideo Kojima ile bir röportaj esnasında kendisine yönlendirilen Metal Gear Solid ve Silent Hill haklarını alma planları ile ilgili soruya, “Ah, bu tamamen yanlış. En azından benim böyle bir şeyden haberim yok.” diyerek yanıt verdi.

Her ne kadar Japonca olsa da, bahsini ettiğimiz röportajın yer aldığı kaynağı burada bulabilirsiniz. Yani Metal Gear ve Silent Hill, muhtemelen hiçbir zaman eskisi kadar kalite kokmayacak. Zaten, Hideo Kojima tarafından verilen bilgilere göre ekip an itibari ile Death Stranding’in PC sürümü ile uğraşmaktaymış. Dahası da, Hideo Kojima gelecek oyunları üzerinde çalışıyor. Tabii, oyun hala daha plan aşamasında.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.