Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 05.04.2020

Hideo Kojima, BAFTA etkinlikleri esnasında hepimizin çokça sevdiği ve yakından takip ettiği birtakım serilerden bahsetti. Hideo Kojima, Metal Gear, Silent Hill, Death Stranding gibi önemli oyun ve seri isimlerinden söz etti.

Verilen bilgilere göre, aslında Metal Gear zamanında popüler olan Rambo oyununa benzeyecekti. Fakat Hideo Kojima, Konami’nin bu isteğini yerine getirmeyerek biraz daha farklı bir iş ortaya çıkardı ve bu sayede Metal Gear için de ilk adımlar atılmış oldu.

Hideo Kojima, çatışmadan uzak durulması gereken bir savaş oyunu yapmayı planladı. Bunu da, James Bond serisinden esinlenerek daha da renklendirdi. Bütün bunlar birleşince de, oyuncuların çatışmalardan uzak durarak düşman merkezlerini basmaya çalıştığı oyunlar ortaya çıktı.

Death Stranding ile ilgili olarak da, social strand system adını verdiği ve bizim kaba bir çeviri ile sosyal uzaklaşma/uzak durma sistemi dediğimiz sistemi oluşturdu. Daha iyi bir isim önerisi olan takipçilerimizin yorumlarını bekliyoruz. Hatta, tam nokta atışı gibi hissettiren isimleri bundan sonra kullanabiliriz.

Hideo Kojima, bu sistemi bulduğunu fakat tıpkı tactical espinage action teriminin stealth yani gizlilik ile değiştirilmesi gibi, bunun da yerine yeni bir şeyin geleceğini düşünüyor. Tabii, bunun da olması gereken olduğunun altını çizdi.

Son olarak P.T.’nin bir deney olarak kalması ile ilgili konuştu. Fakat ilerleyen süreçlerde bir başka korku oyunu yapmayı istediğini de söyledi. Hideo Kojima, her zamanki gibi yine yeniliklerin peşinde. Bu sefer de korku oyunlarında, oyuncuyu korkutmak için yeni, devrim niteliği taşıyan yollar deneme planına sahip. Hatta bu konuda birkaç fikri de varmış.

Dilerseniz, buraya tıklayarak yaptığı röportajın tamamını okuyabilirsiniz. Şöyle sağlam bir korku oyunu yapsa da biraz bezle dolaşsak.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.