Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Öykü Öncül, Editör Yazım tarihi: 13.07.2021

Death Stranding Director’s Cut, geçtiğimiz ay Summer Games Fest’de açıklandı. PS5 için çıkacak olan oyun, eski nesil versiyonuna göre daha iyi görsel efektlerle birlikte oynanışı daha eğlenceli hale getirecek birtakım yeniliklere daha sahip.  Yeni dövüş mekanikleri, geliştirilmiş yakın dövüş, “maser gun” ve haritanın çeşitli bölgelerinde bulunabilen sabit makineli tüfekler ile PS5 üzerinden 24 Eylül 2021 tarihinde oynayışa açılacak.

“Director’s Cut ismini beğenmiyorum.”

Death Stranding’in yazarı Hideo Kojima oyunun Eylül ayında çıkacak olan Director’s Cut versiyonu için Twitter üzerinden açıklama yaptı. “Filmlerde director’s cut, kısaltılmış veya direktörün istediği gibi düzenlenmemiş bir yapımın onun istediği gibi editlenen fazladan bir versiyonudur. Oyunlarda ise bu fazladan versiyon kesilmiş şeyleri içermez, aksine fazladan içeriklerin eklenmesini sağlar. Bu yüzden bu ismi beğenmiyorum, benim için daha çok Delector’s Plus olmalıydı gibi.”

Kojima’nın referans ettiği yenilikler arasında oyuncuların alıştırma görevlerinde nişanlarını geliştirebileceği yeni bir atış sahası bölgesi, görevdeyken oyuncuları iyileştirecek destek ekipmanları, yorulduğunuzda sizi kaldırıp taşıyabilen “Buddy Bot” isimli destek iskeleti ve büyük boşluklardan geçmenizi sağlayacak taşınabilir zıplama rampası bulunuyor. Oyunun orijinal versiyonuna zaten sahip olan oyuncular 10 dolar gibi bir ücret ödeyerek yeni versiyonuna sahip olabilecek.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.