Half-Life 2, yeni nesil bir oyun olsa işte böyle gözükürdü

Half-Life 2, yeni nesil bir oyun olsa işte böyle gözükürdü

Yalnızca grafik kalitesinin yükseltildiğini düşünelim.

Eski oyunların tadını damağımızda hissetmek hepimizi mutlu ediyor, üstelik bahsettiğimiz oyun tam olarak bir efsane ise demeyin keyfimize. Pek çok oyuncunun yakından tanıdığı ve hayranı olduğu Half-Life 2, daha kaliteli grafiklere sahip olsun istemez miydiniz? Eğer oyun yeni nesil bir oyun olsaydı, nasıl gözükeceğine dair bizlere mükemmel bir fikir veren harika bir konsept çalışması ortaya çıktı.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Half-Life 2

2005 yılında Electronic Arts Montreal‘de çalışmakta olan sanatçı Alistair McNelly, bizlere mükemmel bir konsept tasarımı sunmuş. BioWare’da yaptıklarıyla bilinen bu sanatçı, Valve ve Electronic Arts‘a oyunun ne kadar mükemmel bir hale getirilebileceğini göstermiş adeta. Half-Life 2, yeni nesil bir konsolda çok daha yüksek çözünürlüklü ve detaylı grafiklerle karşımıza çıksa, görüntü işte hemen yukarıdaki görseldeki gibi olacaktı.

Daha önce hiç bu kadar detaylı ve efsanevi derecede ilgi çekici bir Half-Life 2 konsept çalışması görmemiştik. Daha önce de Unreal Engine veya Unity gibi motorlarla oyunun yeniden yaratılmış görselleri paylaşılsa da, hiçbiri bu gerçekçiliği yakalayamadı. Bu konsept tasarımı bizlere oyunun gerçek bir yüksek bütçeli oyun geliştiricisi tarafından ele alındığı senaryoyu anlatıyor. Bunun sadece bir konsept tasarımı olarak kalması ise elbette hepimiz için üzücü.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak oyunlar listemize, en iyi PlayStation 4 oyunları listemize, “Yeni Windows 10 oyun modu nasıl kullanılır? Nasıl çalışır? Ne işe yarar?” başlıklı yazımıza ve FIFA 18 hakkında bildiğimiz her şey yazımıza göz atmanızı öneriyoruz.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.