Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 08.12.2023

Grand Theft Auto (GTA) serisi, dünya çapında milyonlarca hayranı olan ve her yeni oyunuyla büyük beklentiler yaratan bir video oyunu serisidir. Serinin son oyunu GTA 5, 2013 yılında piyasaya çıkmış ve o zamandan beri PS4, Xbox One ve PC platformlarında da oynanabilir hale gelmiştir. GTA 5, oyun dünyasının en başarılı ve en çok satan oyunlarından biri olmuştur. Ancak GTA hayranları, serinin yeni oyunu GTA 6’yı sabırsızlıkla bekliyorlar. GTA 6, 2025 yılında PS5 ve Xbox Series X|S konsolları için piyasaya çıkacak. Oyunun ana karakterleri Lucia ve Jason adlı iki suçlu. GTA 6’nın ilk fragmanı, yeni nesil konsolların gücünü gösteren muhteşem görüntüler sunuyor. Karakter modelleri, dokular ve fizikler çok gerçekçi görünüyor. Oyunun grafik kalitesi, GTA 5 ile kıyaslandığında büyük bir fark yaratıyor. Bunu da, yeni çıkan GTA 6 ve GTA 5 grafik karşılaştırması yapan video sayesinde görüyoruz.

GTA 6 ve GTA 5 grafik karşılaştırması karşınızda

YouTube’da bir kullanıcı, GTA 5 ve GTA 6’nın grafiklerini karşılaştıran bir video yayınladı. Video, iki oyun arasındaki büyük farkı ortaya koyuyor. GTA 6, GTA 5’e göre çok daha canlı, detaylı ve gerçekçi bir oyun dünyası getiriyor. Işıklandırma, gölgelendirme, yansıma, parçacık efektleri, su ve hava fizikleri gibi unsurlar, GTA 6’da çok daha gelişmiş durumda. Videoyu izleyenler, GTA 6’nın grafiklerine hayran kaldıklarını ve oyunu oynamak için sabırsızlandıklarını belirttiler.

GTA 6, GTA 5’ten çok daha fazla özellik ve içerik ile karşımıza çıkacak. Oyunun hikayesi, oyuncuların seçimlerine göre değişecek ve farklı sonlar olacak. Oyuncular, karakterlerin görünüşlerini, giysilerini, saçlarını, dövmelerini, aksesuarlarını ve silahlarını özelleştirebilecekler. Oyunun haritası, GTA 5’ten çok daha büyük ve çeşitli olacak. Oyuncular, şehirde, kırsal alanda, dağlarda, ormanlarda, çöllerde, plajlarda, adalarda, denizde ve havada maceralara atılabilecekler. Oyunun yapay zekası, GTA 5’ten çok daha akıllı ve gerçekçi olacak. Oyuncular, oyun dünyasındaki insanlar, hayvanlar, araçlar ve nesnelerle etkileşime girebilecekler. GTA 6, GTA 5’i her açıdan geride bırakacak gibi duruyor. Oyunun çıkış tarihi yaklaştıkça, daha fazla bilgi ve görüntü ortaya çıkacaktır. GTA hayranları, GTA 6’yı oynamak için gün sayıyorlar.

GTA 6 ve GTA 5 grafik karşılaştırması videosu ile ilgili bilgilerimiz bu kadardı. Ancak, sitemizde sizi bekleyen daha birçok yazı var. Şimdi, GTA 6 hangi platformlar için çıkış yapacak sorusunu yanıtladığımız yazımızı tavsiye ederiz. Sonra, GTA 6 ne zaman çıkacak sorusunun da yanıtı sitemizde var. Ardından, GTA 6 hakkında bildiğimiz her şey ile ilgili bir sayfamız sizi bekliyor. Bütün bunlar ve çok daha fazlası, şu anda sitemizde mevcut. Şimdi, bol keyifli seyirler dileriz!

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.