Avatar
Yazar: Berkay Dağlı, Editör Yazım tarihi: 01.12.2023

Geçtiğimiz ay, stüdyo oyunun ilk fragmanının şirketin 25. yıldönümü münasebetiyle Aralık ayında yayınlanacağını açıkladı. Şubat 2022'de Rockstar, Grand Theft Auto serisinin bir sonraki oyunu için aktif geliştirmenin "iyi bir şekilde devam ettiğini" doğruladı, ancak oyun hakkında ek bilgi vermedi.

Bununla birlikte, Eylül 2022'de oyun endüstrisinin en tanınmış veri sızıntılarından biri, bir saatten fazla GTA 6 geliştirme görüntülerinin internette yayınlandığını keşfetti. Bu görüntüler, oyunculara tüm zamanların en çok satan oyunlarından birinin devamını gösterme fırsatı verdi. Daha önce sızan görüntüler, GTA 6'nın alfa sürümünden açık dünya oynanışı ile ilgiliydi ve görünüşe göre oyunun Vice City'de geçeceğini ve bir kadın kahramana sahip olacağını doğruladı.

Rockstar'ın sahibi Take-Two, "çığır açan birkaç oyunun" çıkmasıyla önümüzdeki mali yılda satışlarda önemli bir artış bekleniyor. Bu da GTA 6'nın 31 Mart 2025'te sona erecek 12 aylık bir süre boyunca piyasaya sürüleceğine dair söylentileri güçlendirdi.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.