Grand Theft Auto V ve Red Dead Redemption benzeri bir oyun olan AQP City için yeni videolar

Grand Theft Auto V ve Red Dead Redemption benzeri bir oyun olan AQP City için yeni videolar

Bağımsız yapımcı Jhosep Chevarria Capacoila tarafından Unreal Engine 4 ile geliştirilen Aqp City için 2 yeni oyun içi video yayımlandı.

Unreal Engine 4’un gücünü neredeyse bilmeyenimiz yoktur. Basit arayüzü, kolay kullanımı, ücretsiz olması gibi bir çok nedenden dolayı oyun piyasasında tercih edilen bir grafik motoru, hatta üzerine birkaç hafta kafa yorabilirseniz, basit anlamda bir oyuna sahip olmanız işten bile değil. Kısaca Unreal Engine 4 ile geliştirilen oyunlara örnek verecek olursak; Paragon, Ashen, Final Fantasy VII Remake, Kingdom Hearts III, Rocket League, Gears of War 4, Ace Combat 7 ve dahası… Birçok oyun bu grafik motoru ile geliştirildi ve geliştirilmekte, işte bunlardan bir tanesi de yeni oyunumuz AQP City. Bu oyun, Grand Theft Auto V (GTA 5) ve Red Dead Redemption benzeri oyunlarına olan benzerliği ile konuşuluyor.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

GTA 5 benzeri bir oyun olan AQP City için yeni videolar yayımlandı

Bağımsız oyun yapımcısı Jhosep Chevarria Capacoila, Grand Theft Auto V ve Red Dead Redemption oyunlarından ilham alarak geliştirdiği oyun için 2 yeni video yayımladı. Oyunun açık dünya konseptine sahip olacağını açıklayan yapımcının yayımladığı videolarında da oyun içi görüntülere yer verdiğini görüyoruz. İlk videoda şehrin içinden bir manzara paylaşan bağımsız yapımcı, ikinci videosunda ise plaj görüntülerinin olduğu bir video paylaştı.

AQP City‘nin halen geliştirme sürecinde olduğunu belirten yapımcı, çıkış tarihi ile ilgili herhangi bir bilgi paylaşmadı. Grand Theft Auto V gibi oyundan ilham alan bağımsız yapımcı, oyun içinde vahşi doğa gibi unsurlara da yer vereceğini söyledi. GTA 5 oyununun aksine videolardan da gördüğümüz üzere daha sakin bir yapıya sahip olan AQP City’nin bir hayli yolunun olduğu apaçık ortada görünüyor. Doğal olarak, bağımsız bir yapımcı ve sınırlı bir ekip tarafından geliştirildiğini düşünürsek durum gayet normal görünüyor. Denizde yer alan dalgaların, binalardaki objelerin, araçların kaplamalarının bir hayli gelişmeye ihtiyacı var.

Rockstar Games tarafından yaratılan Grand Theft Auto V ve Red Dead Redemption, bir çok oyuna örnek olmuş ve daha iyisi henüz gelmemiş iki başarılı yapımdan ilham alınması sevindirici olsa da bağımsız yapımcının işi bir hayli zor gibi görünüyor. 2017 yılı içerisinde açık dünya konseptine benzer en başarılı yapım Ubisoft tarafından geliştirilen Watch Dogs 2 olmuştu. Çıktığı dönemde 75-85 arası puanlar alan oyun, açık dünya aksiyon oyunlarının şimdilik en başarılı örneği. Ayıca AQP City‘nin geçmiş dönemde duyurulmuş oluşu ve geliştirilmesine imkansız gözüyle bakıldığını da ayrıca belirtelim.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Her ne kadar oyuncular açısından olumsuz ve imkansız bakılıyor olsa da yayımlanan 2 video ile takipçilerini sevindiren bağımsız yapımcı Jhosep Chevarria Capacoila‘nun yolu uzun şartları çetin, yeni projesinde başarılar diliyor ve sizleri yayımlanmış olan 2 yeni video ile baş başa bırakıyoruz.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.