Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Fatih Kılıç, Editör Yazım tarihi: 02.03.2021

Geçtiğimiz yıl büyük umutlarla yayın hayatına başlayan Google Stadia, ne yazık ki istediği başarıyı yakalayamadı. Nvidia’nın servisi NVIDIA GeForce Now ile rekabet etmekte zorlanan platformdan kötü haberler gelmeye devam ediyor. Bir süre önce oyun stüdyolarını kapatan ABD’li teknoloji devi Google, şimdi de beklenen bir oyun için kötü haberi verdi. Google Stadia, Kojima tarafından geliştirilen korku oyunu iptal etti.

Google Stadia için yapılacak olan Kojima oyunundan kötü haber

Bir süre önce Konami ile yollarını ayıran Hideo Kojima, yapımını üstlendiği Death Stranding oyununun ardından Google ile anlaşmıştı. Kojima Productions, Stadia için bölümlerden oluşan bir korku oyunu geliştiriyordu. Oyun hakkında pek detay bilinmese de Kojima’nın korku oyunlarına olan ilgisi yüzünden beklenti yüksekti. Ancak oyuncular bu haber ile hayal kırıklığına uğrayacak. Google Stadia, Kojima ile olan anlaşmasına son vererek geliştirilen korku oyununu iptal etti.

Henüz resmi olarak duyurusu yapılmamış olan oyun, hem oyuncular hem de basın için gizemini korumayı başardı. Hideo Kojima geçen yaz yaptığı bir açıklamada üzerinde çalıştığı büyük bir oyunun iptal edildiğini ve bundan dolayı hayal kırıklığına uğradığını açıklamıştı. Açıklamada bahsi geçen oyunun bu korku yapımı olduğu düşünülüyor.

Elindeki iki oyun stüdyosunu da kapatan Google Stadia için işler iyi gitmiyor. Yaptıkları açıklamada 3.parti şirketlerle işbirliği yapacağını söyleyen şirket, görünüşe göre bu sözünü tutmayı da planlamıyor. Geçtiğimiz günlerde yayımlanan bir haber, platformun kullanıcı sayısının, şirketin istediği düzeyde olmadığını ortaya çıkarmıştı. Servis, Google’ın iptal ettiği diğer projeler arasında yer alacak mı merak konusu.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.