Google, bundan böyle dünyanın en gözde şirketi değil!

Google, bundan böyle dünyanın en gözde şirketi değil!

Liderlik koltuğu Apple'a geçti!

Android işletim sistemi, YouTube ve Gmail gibi pek çok ürün ve servisin sahibi olan Google; artık dünyanın en favori şirketi değil. FutureBrand’in listesine göre geçtiğimiz yılın birincisi, artık “geleceğin markaları” sıralamasında bulunmuyor. Alphabet çatısı altına girmek, şirketi pek çok yönden etkilemeye devam ediyor.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Google

Google, FutureBrand’in işin finansal tarafından çok, müşterilerin algılarına göre oluşturduğu listede lider olarak bulunuyordu. İşler; Google’ın Alphabet çatısı altına girerek onun bir parçası olması ve bu sebepten listeye girmeye uygun olmaması ile değişti. Şirket, birincilik koltuğunu Apple’a teslim etti ve adeta listeden ayrıldı fakat Alphabet, bu listede 21. sırada yer alıyor. Önümüzdeki yıllarda Alphabet’in tanınmışlığının artarak tekrar yükselişe geçeceğini söyleyebiliriz fakat bu ne kadar uzun sürer bilinmez.

Aslına bakarsanız; Google, Alphabet çatısı altında da olsa hala kendi başına bir şirket ve bir marka. FutureBrand, listesini hazırlarken incelediği kriterleri gelecek senelerde değiştirecek mi, hep birlikte bekleyip göreceğiz. Bütün bunların yanında, listede dikkat çeken bir diğer isim ise Facebook. Şirket, tam 15 sıra yükselmiş ve 6. olmuş. Eğer siz de bütün sıralamayı incelemek istiyorsanız, buraya tıklamanız yeterli. Fikirlerinizi belirtmeyi unutmayın!

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.