God of War, geride bıraktığımız mayıs ayının satış lideri oldu

God of War, geride bıraktığımız mayıs ayının satış lideri oldu

Sony, oldukça büyük bir başarı yakalamış gibi görünüyor.

Sony geçtiğimiz ay piyasaya sürdüğü oyunlar ile oyuncuları etkilemeyi ve satış başardı elde etmeyi başardı. Bu oyunlardan ilki olan God of War, Birleşik Krallık mayıs ayı satış listelerinde birinci sıraya yerleşti. Serinin hayranları tarafından oldukça beğenilen oyun, bu başarısını satışlarda da göstermiş. Bir diğer Sony oyunu olan Detroit: Become Human’ın da listeye girmeyi başardığını görüyoruz.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

God of War

Birleşik Krallık’taki satışları inceleyen GfK tarafından paylaşılan rapora göre, mayıs ayı oyunlar adına bir hayli rekabetli geçmiş. Sony, en çok satan yayımcı olma unvanını eline alırken iki farklı büyük oyununu listeye sokmayı başarmış. Bunun yanı sıra, oyuncuların sevgilisi durumunda olan FIFA serisinin son oyunu FIFA 18 ise listede ikinci sırada yer alıyor. God of War’un uzun süren liderliğinin aylık listeye de taşınması, bizlere oyunun başarısı hakkında ipuçları vermekte. Dilerseniz hemen aşağıdan listenin tamamına göz atabilirsiniz.

Birleşik Krallık mayıs ayı satış listesi:

  1. God of War
  2. FIFA 18
  3. Far Cry 5
  4. Donkey Kong Country: Tropical Freeze
  5. Detroit: Become Human
  6. State of Decay 2
  7. Mario Kart 8 Deluxe
  8. Fallout 4
  9. Lego Marvel Super Heroes 2
  10. Dark Souls Remastered

God of War nasıl bu kadar başarılı oldu?

Oyuncuların beklentilerini tamamen karşılamayı başaran oyun, bunun karşılığını da yaptığı satışlar ile almış oldu. Doğruya doğru, çevrenizde PS4 sahibi olup da hala God of War almamış birini tanıyor musunuz? Sony; senaryosu, grafik tasarımı, modellemeleri ve özellikle oyuncu için taşıdığı anlam ile mükemmel bir eseri ortaya koymayı başardı. Oyunun neden bu kadar başarılı olduğunu daha önce sizlere inceleme yazımızda detaylı olarak aktarmıştık. Dilerseniz, buraya ilerleyerek God of War incelememizi okuyabilirsiniz.


God of War
God of War inceleme    Haber 


Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.