Gabe Newell Half Life 3 çıkarmak istiyor olabilir

Gabe Newell Half Life 3 çıkarmak istiyor olabilir

Yoksa?

Gabe Newell ismini duymayan kaldı mı bilmiyoruz fakat biz yine de önce kendisinden bahsedelim. 56 yaşında olan bu abimiz, Valve şirketinin kurucularından birisidir. Şu günlerde, Steam denildiği zaman akla gelen ilk isimlerden bir tanesidir. Valve şirketi ise, Half Life gibi efsanevi bir oyunu bizlere sunmayı başarmış olan şirketin ta kendisidir. Gabe Newell, bir hayranına vermiş olduğu cevap ile yeni bir Half Life oyununa işaret etmekte olduğunu hissettirdi. Bahsedilen oyun hem Half Life 3 olma ihtimaline sahip, hem de değil. Half Life 3 olması ihtimali söz konusu olsa da, başka ihtimaller de bulunmakta. Gelin, detaylara geçelim.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Gabe Newell önümüzeki 4-5 yıl içerisinde Half Life 3 görebiliriz

Gabe Newell’e bir hayranı, ölmeden önce yeni bir Half Life oyunu veya bölümü oynayıp oynayamayacağını sordu. Bu soruya ise Gabe Newell tam olarak, “Just don’t die in the next 5 years or so ;)” şeklinde cevap verdi. Kabaca çevirdiğimizde ise, “Sadece gelecek 5 yıl civarında ölme.” anlamına gelmekte. Bir de peşinden kaş göz atmakta. Gabe Newell gibi bir ismin böylesine bir bilgi vermesi, durumun ciddiyetini gözler önüne sermekte. Elbette, günümüze kadar birçok troll ile karşılaştık ve bunlar hep hayal kırıklığıyla sonuçlandı. Fakat Gabe Newell öyle bir şey yapacak bir kişi değil. Bütün oyuncu alemi bilir ki, Gabe Newell hayranlarını asla kandırmaz ve bir şey dediyse yapar. Şimdi ise, önümüzdeki 4-5 yıl içerisinde çıkacak bir Half Life oyunundan bahsetmekte.

Fakat yine de çok heyecanlanmamakta fayda var. Neden diye soracak olursanız, her ne kadar bu konunun troll olmadığı net olsa da, Half Life 3 ya da Half Life 2 Episode 3 olduğu konusunda bir işaret yok. Bu konu hakkında bir açıklama yapılmadı. Yani, hazır günümüzde VR önemli bir yerdeyken, eski oyunlardan bir tanesinin veya hepsinin VR olarak bizlere sunulması da söz konusu olabilir. Tabii, bu ihtimal, yeni bir Half Life oyununa göre daha küçük bir ihtimal. Sonuçta, hayran yeni bir Half Life tecrübesinden bahsetti ve Gabe Newell de buna göre cevap verdi. Serinin eski oyunları, yeni bir tecrübe olarak gösterilemez.

Bir başka hayran Gabe Newell’e hangi oyunları oynadığını sorduğunda, DOTA, Cultist Simulator, Automation/BeamNG, Resident Evil 2 Remake ve duyurulmamış Valve oyunları oynadığını söyledi. 2017 yılında Valve ekibinin 3 VR oyunu üzerinde çalıştığı da onaylanmıştı. Bu yüzden nasıl bir Half Life oynayacağımız konusunda kafalarımız gerçekten çok karışık. Şuan elimizden gelen tek şey, sabırla çıkacak oyunu beklemek.


Half-Life 3
   Haber  |  Öne Çıkanlar 


Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.