Frostpunk oyununun geliştirilme süreci bitmek üzere

Frostpunk oyununun geliştirilme süreci bitmek üzere

Bu geliştirilme sürecinin sonlara yaklaşması ile birlikte, yeni bir oyun mekaniği de tanıtıldı.

Karlarla kaplı bir dünyada hayatta kalmayı amaçlayan, her şeyin bittiği noktanın sonrasında başlayan, taktiksel bir strateji oyunu düşünün. Beğenilen yapımlar, This War of Mine ve Beat Cop oyunlarından tanıdığımız 11 bit Studios tarafından geliştirilen oyun Frostpunk da böyle bir yapım. Farklı bir düşünce, sevilen birkaç türün birleşimi olan oyunun çıkışı yaklaşırken, geliştirici firma, oyunla ilgili yeni bilgiler vermek ve Automaton birimini bizlere tanıtmak istiyor.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

This War of Mine geliştiricisinin yeni oyunu Frostpunk yaklaşıyor.

Farklı dillerde desteği amaçlayarak, çıkışını 2018 senesine erteleyen Frostpunk, geçtiği zaman açısından kıyamet sonrası diye tabir edilen bir döneme benzetilebilir. Tam manasıyla kıyamet değil ama buzul çağı başlıyor ve insanlar zor durumda kalıyorlar. Kaynaklar toplayıp, ısı sağlayabileceğimiz bir koloniyi yönetiyoruz ve temelde hayatta kalmaya çalışıyoruz. Oldukça değişken bir yapıyla, insanları umut ve mutluluk kavramlarını düzenlemek de bizim elimizde olacak oyunda.

Oyunun çıkışına artık kısa bir süre kaldığı ve geliştirmenin son aşamasına girildiği 11 Bit Studios tarafından doğrulanmış durumda. Bununla birlikte geliştirici ekip, yeni mekanikler ve oyun için önemli bir birim olan Automaton hakkında bilgiler geldi. Automatonlar için, bir nevi gezici fabrika diyebiliriz sanırım. Resimlerden ve videodan anladığımız kadarıyla, farklı birimlerin üzerine kurularak, üretim için şehirdeki insanlara büyük yardımı dokunuyor. Ayrıca buharla çalıştıklarını da eklemek gerekir.

Oyunun sanat yönetmeni Przemyslaw Marszal, açıklamalarında, Frostpunk oyununun farklılığına parmak basıyor. Yapımda sona yaklaştıkları için mutluluğunu ifade eden Przemyslaw Marszal, This War of Mine oyununda yakaladıkları ciddiyeti, bir kademe daha yukarıya taşıdıklarına inanıyor. Yeni oyunları Frostpunk ile yetişkin oyunculara hitap ettiklerini söyleyen sanat yönetmeni, oyunun benzeri görülmemiş bir hayatta kalma, şehir kurma ve toplum simülasyonu haline geldiğini belirtiyor.

Yakın zamanda, “Irreversible” isimli bir tanıtım videosunun yayımlanacağı ve çıkış tarihiyle birlikte, oyun hakkında daha fazla ayrıntının geleceğini de hatırlatalım. İlginç bir oyun olan Frostpunk için hazırlanan Automaton birimiyle ilgili videoyu seyredebilirsiniz. Ayrıca bu önemli birimin çalışma şeklini açıklayan görselleri de haberimizin en alt kısmındaki galeriden inceleyebilirsiniz. Pek çok oyuncu gibi bizler de bu farklı oyunu bekliyor olacağız. Bakalım 11 Bit Studios büyük ses getiren oyunu This War of Mine gibi akıllarda kalıcı bir etki bırakabilecek mi?

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.