Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 14.01.2023

Çevrimiçi mağazadan kaldırılmadan önce kısa bir süre için, Steam'de saygın ve sevilen bir oyun tamamen ücretsizdir. Friday the 13th Killer Puzzles ne yazık ki, bu süreden sonra Steam üzerinden kalkacak. Oyunlar zaman zaman listeden kalksa da bu yılda sadece birkaç kez gerçekleşiyor. Giderek dijitalleşen çağımızda bu durum artık her zamankinden daha büyük bir sorun. Ve bu özel durumda, oyunun bir daha asla satın alınamayacağı anlamına geliyor. Çünkü hiçbir zaman bir perakende satış mağazası aracılığıyla satışa çıkmadı. Ancak, oyunu satın almamış olsanız bile, kaldırıldıktan sonra yine de oynayabilirsiniz. Çünkü henüz satın almadıysanız 23 Ocak'a kadar ücretsiz olarak mevcut.

Friday the 13th Killer Puzzles Steam üzerinden siliniyor

13. Cuma Katil Bulmacaları, Blue Wizard Digital'in söz konusu oyunudur. Steam'de 5.000'den fazla kullanıcı incelemesinin yüzde 93'ü oyunu olumlu değerlendirdi. Oyun "Çok Olumlu" kullanıcı incelemesi derecesine sahip. Oyunun 2018 sürümü diğer platformlarda da var. Ancak tıpkı Steam sürümünde olduğu gibi tüm bu sürümler de 23 Ocak'ta piyasadan çıkacak. Ancak o zamana kadar bu sürümler Steam sürümü gibi ücretsiz değil.

Oyunun kaldırılmasını haklı kılan nedir? Blue Wizard Digital, bu haberle birlikte kamuoyuna yaptığı açıklamaya göre, ilgili lisansı yenileyemiyor. Ayrıca, oyun lisans olmadan satılamıyor. Lisanslama endişelerine ilişkin olarak sunulan ayrıntı düzeyi bu şekildedir.

Açıklamada, "Bugün üzücü bir duyuru yapmak zorundayız: Friday the 13th Killer Puzzle'ın lisansını lisans verenlerle yenileyemedik ve oyunun gelecekteki tüm satışlarını bu ayın sonunda durdurmak zorunda kaldık. Tüm platformlar tarafından, oyunu indirmiş / satın almış ve oyun içinde uygulama içi satın alımlar yapmış olan oyuncuların, ödedikleri içeriğe sonsuza kadar erişmeye devam edecekleri konusunda güvence aldık. Oyun 23 Ocak 2023 tarihinde tüm platformlardaki vitrinlerden indirilecektir." dediler.

Açıklama şöyle devam ediyor: "Bunun neden olduğu rahatsızlık ve hayal kırıklığı için içtenlikle özür dileriz. Bu gerçekten üzücü bir durum ve Blue Wizard'daki hepimiz de kesinlikle yıkık durumdayız. F13 Killer Puzzle efsane derecede gurur duyduğumuz bir oyun. Yıllar boyunca verdiğiniz destek için teşekkür ederiz. Gelecekteki güncellemeler için BlueWizard.com'u takip etmeye devam edin. Ayrıca, her şeyi başlatan Ezici Bir Şekilde Olumlu puan alan Korku-Bulmaca oyununu hala gururla sunduğumuzu unutmayın: Slayaway Kampı!"

Şimdi, PS Plus Extra ve Premium Ocak 2023 PS5 ve PS4 oyunları yazımıza bakmanızda fayda olacaktır. Dahası, tavsiye için de yazılarımız mevcut. Şu anda, En iyi internetsiz mobil oyunlar tavsiyemiz var. 20 adet oyun tavsiyesi verdik. Sonra, hepsini de tek tek açıkladık. Sonuçta, bir oyun tavsiye edip sebebini söylememek garip olurdu, değil mi? Bir de, PUBG Mobile 90 FPS destekleyen telefonlar yazımızı sizlere tavsiye edelim. Bu yazımızda da, oyuna başlayacaklar için önemli bilgiler verdik.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.