Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Onur Demirel, Editör Yazım tarihi: 20.05.2018

PlayerUnknown’s Battleground yani PUBG’den sonra şimdi popüler oynaması ücretsiz Battle Royale oyunu Fortnite Mobile da Android işletim sistemli cihazlara çıkıyor. Oyunun mobil versiyonu, Nisan ayında kapalı beta sürümü süreci sonrasında iOS işletim sistemli cihazlardan oyuncularla buluşmuştu. Şimdi sıra Android işletim sistemli cihazlarda.

Fortnite Mobil Android

Oyunun geliştirici yayıncılığını yapan oyunun Android sürümünün, yaz aylarında oyuncularla buluşacağını bildirdi. Oyun, oyunculara tam erişim sağlanan iOS versiyonunda da PC ve konsol versiyonları ile aynı haritaya ve oynanışa sahip. Fortnite Mobile, iOS platformunda yakaladığı başarı ile herkesi etkilemeyi başarmış ve büyük kar oranlarına ulaşmıştı.

Fortnite Mobile Android sürümü neler sunacak?

Epic Games, geliştirici blogu üzerinden yaptığı bir açıklamada oyunun iOS sürmünü çıkmasından bu yana mobil platformda bir çok özellik ve iyileştirme üzerinde çalıştıklarını bildirdi. Oyuna geleceği duyurulan en büyük özelliklerden biri sesli sohbet özelliği. Hangi platformdan oynuyor olursa olsun takım arkadaşlarınızla sesli iletişim kurabileceksiniz. Geliştirici, tek bir tuşla kendi sesinizi ya da diğer oyuncuların sesini kısma ve sohbeti kapatma gibi özellikleri oyuna eklemeye çalıştıklarını bildirdi.

Oyuncuların şikayetçi olduğu ve Epic Games’in büyük bir sorun olarak nitelendirdiği kararsızlık sorunlarının ve hataların gelecek büyük güncelleme ile düzeltileceği belirtildi. Geliştirici aynı zamanda otomatik koşma özelliği gibi kontrol mekaniklerinin geliştirilmesi yönünde de çalıştıklarını bildirdi. Epic Games, oyuncular için “daha iyi ateş etme” yolları üzerinde de çalıştıklarını belirtti.

Geliştirici yayıncı şirket, bir diğer amaçlarının oyunun mobil platformlardaki kurulum boyutunu düşürmek olduğunu söyledi. Performans seviyesini sabit tutarken dosyalarda böyle bir sıkıştırma operasyonunun istenmeyen sonuçlar doğurmasından kaçınmak için çok titiz davrandıklarını belirtti. Bunun yanısıra oyuna gelen güncellemelerin boyutlarını da düşürmeye çalıştıklarını söyleyen Epic Games, bazı içeriklerin oyun sırasında arka planda indirilebileceğini duyurdu.

Son olarak, oyunun mobil versiyonuna oyuncuların tercihlerine bağlı olarak kullanabileceği iki yeni ayar modu gelecek. Bunlardan ilki güçlü cihazlara sahip kullanıcıların kullanabileceği “yüksek görüntü kalitesi” modu, bir diğeri ise görüntü kalitesini düşürüp performansı artıracak olan “güç tasarruf modu” olacak.

Fortnite App Store sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.