Fortnite oyununun mobil sürümü piyasaya hızlı girdi

Fortnite oyununun mobil sürümü piyasaya hızlı girdi

Oyunun mıbil sürümü indirilmeye açıldığı andan itibaren listeler alt üst oldu.

Epic Games; muhtemelen, oyuncuların uykuda oldukları dışındaki her anlarında Fortnite oyununu oynamalarını istiyordu. Nitekim PC, Mac, PlayStation 4 ve Xbox One platformlarında fırtına gibi esen hayatta kalma aksiyon türündeki oyunu Fortnite için bir mobil sürüm geliştirdi. Bu sürüm için ön kayıt yapılması gerektiğini, oyunculara gelecek olan elektronik postalar vasıtasıyla Fortnite mobil sürümüne giriş yapılabileceğini belirtmiştik. Oyun artık App Store üzerinden indirebilir durumda ve yoğun bir ilgiyle karşılaştığı görülüyor. Oyunun App Store sayfasında Davet Etkinliği ibaresi bulunmasına rağmen; sıralamalara bakıldığında neredeyse her görenin oynamak için indirdiğini varsaymak yanlış olmaz herhalde.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Fortnite mobil sürümü piyasaya hızlı girdi

Fortnite mobil, oyuncuların bayağı bir ilgisini çekti.

Açıklanan verilere göre Fortnite mobil sürümünün, App Store üzerinden indirmeye açıldığından itibaren 12 saat içerisinde büyük bir ilgi gördüğünü anlıyoruz. Oyunun bu sürümü, 13 ülkede en çok indirilen uygulamalar sıralamasında birinciliği almış durumda. Ayrıca bu birinciliğin oyunun kendi kategorisinde olmadığının da altını çizelim. Yalnızca oyunlar da değil, tüm kategoriler başlığı altında alınmış bir başarı bu. Tamam, oyunun mobil sürümü bu 13 ülkede en çok indirilen uygulama oldu da diğer ülkeler de boş durdu mu diye soracak olursanız, diğer ülkelerdeki derecelerini de açıklayalım.

Paylaşılan App Store verilerine göre son 12 saat içerisinde 13 ülkede en çok indirilen uygulama olan Fortnite, 12 ülkede de en çok indirilen 2. ile 5. uygulamalar arasına girdi. 4 ülkede de en çok indirilenler sıralamasında 6. ile 10. uygulamalar arasında yer aldı. Tam 27 ülkede ise Fortnite mobil sürümü; ilk 10’a giremese dahi ilk 100’e girmeyi başardı. Oyunun mobil sürümünün 7 ülkede ilk 100 ile 500 arasına, 14 ülkede de en çok indirilen uygulamalar sıralamasında ilk 500 ile 1500 arasına girdiğini ekleyelim.

App Store üzerindeki uygulamaların toplam sayısını göz önünde bulundurursak, gerçekten de oyunun ilk 12 saat içerisinde büyük bir talep ile karşılaştığını görüyoruz. Öte taraftan ne yazık ki oyunun mobil sürümünü her indiren kişinin de oynayamayacağını belirtelim. Yakın zamandaki haberlerimizde anlattığımız üzere; Epic Games kademeli olarak oyuncu kabulü gerçekleştireceğini açıklamıştı. Yine de gösterilen ilgiden sonra, geliştiricilerin işi biraz daha hızlı tutacağını, daha fazla oyuncu kabulü gerçekleştireceklerini tahmin ediyoruz. Konuyla ilgili Twitter paylaşımını, haberimizin hemen alt kısmından görebilirsiniz.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR


Fortnite
Fortnite İnceleme    Haber 


Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.