Fortnite içerisinde hediyeleşme ve takas sistemi sızmış olabilir

Fortnite içerisinde hediyeleşme ve takas sistemi sızmış olabilir

Oyuncular, oyunun dosya kodlarını didik didik ediyorlar.

Günümüzde oyunların mekanikleri kadar içerisinde bulunan kozmetik eşyalar da önem kazanmaya başlamış durumda. Team Fortress 2’yla başlayan bu kozmetik çılgınlık ganimet kutularının da popülerliği arttırarak devam etti. Dota 2, CSGO derken şimdi de milyonların oynadığı tür Battle Royale’lere de kozmetik eşyalar ve ganimet kutuları sıçramış durumda. PUBG’de sandık, anahtar mantığıyla açılan kutulara nazaran Fortnite doğrudan satın alınabilir ürünler içeriyor. Bu bilgilerin doğrultusunda, Fortnite’ın hediyeleşme ve takas imkanları sızdırılmış olabilir.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Fortnite Mobile

Fortnite içerisinde hediyeleşme ve takas sistemi sızmış olabilir

Fortnite oynaması ücretsiz bir Battle Royale oyunu olduğu için gerçek parayla satılan bir tür para birimi var. V-Papel adındaki bu şeyler sadece para vererek değil, oyun içerisinde bulunan sezonluk görevleri tamamlamanızla da temin edilebiliyor. Satın aldığınız ya da kazandığını V-Papel’leri mağazada dilediğiniz gibi harcayabiliyorsunuz. Diğer oyunlara nazaran herhangi bir sandık açma, anahtar satın almak üzerine değil, doğrudan istediğiniz eşyayı almak üzerine kurulu bir mağazaya sahip.

Oyunun mağazası bu şekildeyken oyuncuların sık sık düşündüğü konu ise neden hediyeleşme sisteminin oyun içerisinde bulunmadığıydı. Oyun arkadaşınızın doğum gününü kutlamak için çok istediği bir kostümü ona vermek gayet güzel bir hediye olurdu değil mi? Epic Games içerisindeki ekip de öyle düşünmüş olacak ki oyunun API kodlarına baktığı zaman bu sistemin ilk adımlarını görmek mümkün. Daha önceleri sızıntı yapan ve bunların önemli bir miktarını doğru tutturan bir Twitter hesabı, hediyeleşme ve takasların görünebildiği bir görüntü paylaştı.

Mevzubahis Twitter hesabı, “İşte, fotoğraflı bir şekilde karşınızda Fortine mağazasının API kodları. Bu, kıyafetlerin eşya mağazasından satın alınabileceği ve diğer oyunculara hediye edilebileceği konusunda bazı kanıtlar içeriyor. Evet, etkin diyor, ancak henüz oyuncular için mevcut değil.” notuyla API kodlarını takipçileriyle paylaşmış durumda. Kodlara dikkatlice bakılırsa giftInfo ismi verilen değişkenler olduğunu görülebilir durumda.

Fakat yine de hemen sevinmemek lazım. Çünkü her şeyden önce bu resmi bir açıklama değil. Uzun lafın kısası sahte olma imkanı her zaman için söz konusu. Yine de gerçek olma ihtimali de var. Bunun sebebi ise mağaza içerisindeki alışveriş sistemi PUBG’ye nazaran doğrudan satın alınabilirler içerdiği için hediyeleşme ve takas etmek adına oldukça uyumlu. Eğer bu tür bir sistem oyuna gelecekse PS4 için durum ne olacak sorusu ister istemez kafaları kurcalıyor. Çünkü PlayStation Network içerisinde hediyeleşmenin herhangi bir yolu yok.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR


Fortnite
Fortnite İnceleme    Haber 


Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.