Fort Desingner ile Fortnite oyuncuları yeni tasarımlara imza atabilecek

Fort Desingner ile Fortnite oyuncuları yeni tasarımlara imza atabilecek

Haydi tasarım meraklıları, iş başına.

Bir Reddit kullanıcısı tarafından geliştirilen Fort Desingner yardımcı programı ile sevilen Battle Royale oyunu Fortnite oyuncuları, bir çeşit mimarlığa soyunabilecek diyebiliriz. Bilindiği üzere, son yıllarda ortalığı kasıp kavuran Battle Royale türündeki en önemli iki video oyunundan biri Fortnite oldu. Epic Games tarafından geliştirilen oyunun en büyük rakibi PlayerUnknown’s Battlegrounds ile farkının, yapı üretebilmek olduğunu büyük ihtimalle biliyorsunuzdur. Haberimizde bahsedeceğimiz Fort Desingner programı ile de oyunun hayranları kendi tarzlarına ve fikirlerine göre yapılar geliştirebilecek ve bunları paylaşabilecekler. Muhtemelen ortaya oldukça parlak fikirler çıkacaktır.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Fort Desingner ile Fortnite oyuncuları yeni tasarımlara imza atabilecek

Fortnite oyuncuları Fort Desingner programı ile mimarlığa adım atabilecekler.

Belirttiğimiz üzere Fortnite;  PlayerUnknown’s Battlegrounds oyunundan farklı olarak oynanış içerisinde, materyalleri toplamasına izin veriyor. Bu materyaller vasıtası ile oyuncular kendilerine avantaj sağlayacak biçimde yapılar inşa edebiliyorlar. Kaçmak, saklanmak gibi oyunun kaderini etkileyebilecek aktivitelerden oluşan bu avantajları yaparken inşa etiğimiz duvar, çatı ve merdiven gibi etkenlere artık daha kolaylıkla ulaşılabilecek. Ayrıca farklı tasarımlar yapılıp önceden hazırlanabilecek ve diğer oyuncularla paylaşılabilecek. Modun kullanılacağı programa erişmek ise bir hayli kolay. İnternet tarayıcısı üzerinden giriş yaparak aklınızdaki tasarımları hayata geçirebilirsiniz.

Oynanış anında bu yapıları inşa etmek için Epic Games tarafından oldukça pratik bir sistem hazırlanmasına rağmen, hareketli anlarda telaş içerisinde, yapıları düzenli biçimde oluşturmak zor oluyordu. Reddit kullanıcısı tarafından hazırlanan program yardımıyla, önceden bu tasarımları hazırlamak mümkün oluyor. Tasarım için ne kadar hammaddeye ihtiyaç duyulduğunu da Fort Desingner programıyla oyunculara bildiriyor. Önceden hazırlanan yapıların oynanış esnasında kolayca kullanabilir olması, oyunun hayranlarının bir hayli işine yarayacaktır.

Fort Desingner tarafından tasarlanan yapıların, yalnızca tasarlayan kişi tarafından değil, diğer oyuncular tarafından da kullanılabileceğinin altını çizelim. Bir başka deyişle; mod sayesinde yeni tasarımlara imza atan tasarımcılar, ürettikleri yapıları, diğer oyuncularla paylaşabilecekler. Programın tasarımcısı tarafından; başlangıçta eşli oyunculu müsabakalarda, ortağıyla iletişim kurmak için tasarlanan programın, zamanla son haline dönüştüğünü de ekleyelim. Merak eden okurlarımız buradan giriş yaparak bu programı kolaylıkla deneyebilir, kendilerine ait tasarımları hayata geçirebilirler. Tarayıcı üzerinden çalışan program için oyunun yüklü olması da gerekmiyor. Yalnızca Unity eklentisinin kurulu olduğu, Windows işletim sistemli bir bilgisayarın olması yeterli. Programın hâlâ beta sürümünde olduğunun da altını çizelim.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Fortnite
Fortnite İnceleme    Haber 


Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.