Final Fantasy 15 dünya çapında 8,1 milyon sattı

Final Fantasy 15 dünya çapında 8,1 milyon sattı

Satışlar hakkında çok fazla detaya girilmedi.

Bir süre önce PC platformu için de çıkışını gerçekleştirmiş olan Final Fantasy 15 hakkında önemli haberlerimiz var. Verilen bilgilere göre Final Fantasy 15, dünya çapında 8,1 milyon satış gerçekleştirmeyi başarmış. Square Enix ekibinin paylaştığı bilgilere göre bu satış sayısı hesaplanırken hesaba perakende satışlar, dijital satışlar ve bütün platformlar katılmış. Yani, dünya çapında gerçekleşen bu satış, sadece 1-2 kategoride değil, bütün kategorilerin toplamında gerçekleşmiş bir satış.

Final Fantasy 15 satışları hakkında çok fazla detay verilmedi

Square Enix ekibinin Final Fantasy 15 satış miktarını paylaştığından bahsetmiştik fakat ne yazık ki bu konuda çok detaylı bir bilgi verilmedi. Final Fantasy 15 satışları hakkında verilen bilgiler arasında platformlara ayrılmış bir şekilde atış miktarlarını da görmeyi isterdik. Fakat, Final Fantasy 15 satışları konusunda SteamSpy verilerine göre Final Fantasy 15 kullanıcıları 500.000 ile 1.000.000 arasında bir yerlerde. Bu sebeple de, Final Fantasy 15 PC platformu satışlarının 1 milyonu geçmemiş olduğunu söylemek mümkün, her ne kadar resmi olmasa da.

Final Fantasy 15’de imzası bulunan Square Enix ekibi, oyun için sözü verilmiş olan bölüm yaratıcısı özelliği hakkında ne yazık ki bir bilgi vermedi. Nisan 2018 ayı içerisinde Final Fantasy 15 PC sürümü için duyurusu yapılmış olan özelliğin, 2018 yılının sonbahar aylarında çıkacağı belirtilmişti. Final Fantasy 15 hakkında vereceğimiz bir başka bilgi daha bulunuyor, bilmeyenler için. Square Enix ekibi, yolda olan RTX 20xx serisi ekran kartlarının DLSS özelliği için Vulkan özelliği de geliştirmeye çalışıyor.


Final Fantasy 15
Final Fantasy XV: Windows Edition inceleme    Haber 


Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın