Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 07.12.2018

Bildiğiniz üzere The Game Awards 2018 etkinlikleri esnasında Ubisoft Far Cry New Dawn'ın duyurusunu yaptı. Far Cry New Dawn, çıkış tarihi ile birlikte duyurulmuştu. Far Cry New Dawn fragmanını da paylaşmış olduğumuz Far Cry New Dawn'ın duyurusu için buraya tıklayabilirsiniz. Far Cry New Dawn, bizleri Far Cry 5'tan 17 yıl sonrasına götürüyor. Dünya nükleer bombalardan dolayı kıyamet sonrası bir halde. Nükleer bombaların etkileri geçmeye başladıktan sonra ortaya yepyeni bir dünya çıkıyor. Biz de, bu dünya içerisinde yer alıyoruz. Far Cry 5 ile aynı haritaya oynuyoruz fakat daha renkli hali ile.

Far Cry New Dawn ile bizleri yeni ne bekliyor?

Far Cry New Dawn içerisinde seferler bulunuyor. Expeditions olarak karşımıza çıkan bu sefer özelliği, Grand Canyon, Florida Bayou gibi ünlü yerlere helikopterle giderek görev yapmamızı sağlıyor. Ayrıca, oyunda yeni gruplar, taraflar bulunuyor. Bu taraflardan ilki Survivors. Survivors grubu dost canlısı, gruplara ayrılmış bir taraf. Highwaymen adındaki yeni tehdit oluşturan taraf, dünyanın en değerli kaynağı olan etanol biriktirmeye çalışıyor. Highwaymen tarafı ile savaşarak planlarını yok etmeniz gerekiyor. Fakat bir durum söz konusu. Artık düşmanlar da karşı saldırıya geçebiliyor ve kampları tekrar ele geçirebiliyor.

Far Cry New Dawn ile bizleri yeni kötü kahramanlar da bekliyor tabii. Bizleri kıyamet sonrasında karşılayan yeni Far Cry New Dawn içerisindeki kötü taraf olan Highwaymen tarafının başındaki ikizler biraz can sıkacak. Mickey ve Lou adlarına sahip olan bu iki kardeş, tam anlamıyla yıkım için yaşıyor. Far Cry New Dawn, oynanış açısından temel olarak Far Cry 5 ile aynı kalıyor. Sadece araçlar, canlılar, Guns for Hire'lar ve Fangs for Hire'ler gibi değişikliklerle karşılaşacağız.

Far Cry 5'tan tanıdığımız Nicky Rye'nin kızı, Guns for Hire için oyunda mevcut olacak. Nanna isimli yaşlı teyzemiz de, oyunda çağırabileceğimiz keskin nişancı olacak. Ne yazık ki Boomer ölmüş durumda. Fakat, Timber adında bir Shiba Inu'ya sahip olabilirsiniz. Bir de, Horatio adında bir domuzunuz olabilir. Sizin seçiminiz. Timber, araçların koltuklarına oturabiliyor ve sizle birlikte gelebiliyor.

Far Cry New Dawn içerisinde bizleri bekleyen yeni hayvanlar neler?

Far Cry 5 oynamış olanların kesinlikle aşina olduğu yaban hayatı, Far Cry New Dawn ile de bizlerle. Fakat bu sefer, hayvanlar biraz değişmiş durumda. Sonuçta, nükleer bir patlama gerçekleşti. Yani, Fallout evrenine de pek yabancı değiliz, Radstag gibi canlıları hatırlarsınız. Far Cry 5'tan hatırlayabileceğiniz Bliss ve radyasyon, Far Cry New Dawn içerisindeki dünyayı bir hayli etkilemiş durumda.

Far Cry New Dawn içerisinde yeni bir ana bölge bulunuyor. Highwaymen ile olan savaşımız esnasında geliştirebileceğimiz merkezimize yeni Specialist ve Survivors alabiliyoruz. Silahlar ve araçlar yapabiliyor, Guns of Hire'ları geliştirebiliyor ve hatta keşiflere çıkabiliyoruz. Far Cry New Dawn içerisindeki merkezlerimizde geliştirmeler yapabileceğimiz çok fazla yer bulunuyor. Far Cry New Dawn, an itibari ile 15 Şubat 2018 tarihinde çıkışını gerçekleştirmeye hazırlanıyor.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.