Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 10.07.2020

Görünüşe göre Far Cry serisinin yeni oyunu olan Far Cry 6 gerçek ve bu oyun hakkındaki bilgiler PlayStation Store tarafından sızdırıldı. Yanlışlıkla mı yapıldı bilinmez ama Far Cry 6 çıkış tarihi bile bu bilgilerin arasında bulunuyor, öyle diyelim.

Far Cry 6 bilgiler

Far Cry 6 ile ilgili çıkış tarihi gibi bilgiler ortaya çıktı

Sizlere bahsini ettiğimiz Far Cry 6 ile ilgili bilgileri ortaya çıkaran, daha doğrusu sızdıran ekip, Hong Kong PlayStation Store ekibi. Görünüşe göre oyun PS4 ve PS5 için çıkış yapacak. Dahası da, çok yakında bizlerle buluşacak. Çok yakında derken, Far Cry 6 çıkış tarihi olarak 18 Şubat 2021’in belirtildiğinden bahsedelim.

Dahası da, eğer oyunun PS4 sürümüne sahipseniz, size bedava PS5 sürümü de hediye edilecek. Elbette oyun sadece bu konsollara çıkmayacaktır fakat PlayStation, sonuçta kendi konsollarından hangilerine çıkacağını belirtiyor. PC ve Xbox One ile Xbox Series X’e gelmesi fazlasıyla muhtemel.

Daha önceden sızdırılan Breaking Bad ile tanıdığımız Giancarlo Esposito da, bu oyunun ana kötü kahramanı gibi görünüyor. En azından, oyunun görselinde yer alan karakter tam olarak kendisi. Haberimizde bu görseli bulabilirsiniz.

Oyunda, Dani Rojas isimli bir karakteri canlandırıyoruz. Dani Rojas, Anton Castillo isimli kişiye karşı gerilla savaşı yapan birisi. Ayrıca, Anton Castillo da, daha önceden sızdırıldığını söylediğimiz Giancarlo Esposito.

Anton Castillo, bir diktatör olarak betimleniyor ve ülkenin eski gücünü elde edebilmesi için her şeyi ama her şeyi yapabilecek birisi. Yara adındaki bir yerde geçiyor oyun. Evet, bizim de aklımıza ilk olarak bir internet şakası haline gelmiş olan o video geldi.

Ubisoft ekibi, Yara’nın şu ana kadarki Far Cry serisinin en büyük dünyası olduğunu belirtiyor. Haritada ormanlar, sahiller ve başkent olan Esperanza bulunuyor olacak. Yani, Far Cry 3 gibi tropik bir yer göreceğiz.

Fangs for Hire isimli Far Cry 5 mekaniği de, Far Cry 6 ile Amigos adı ile geliyor. Dahası da, oyunda el yapımı silahlar ve araçlar da yer alıyor. Normalde, Ubisoft Forward esnasında açıklanması planlanıyordu fakat Far Cry 6 ne yazık ki PlayStation Store tarafından çoktan bol bol duyuruldu bile.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.