Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Kaan GEZER, Editör Yazım tarihi: 05.04.2018

Geçtiğimiz haftalarda PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformları için çıkışını gerçekleştiren Far Cry 5 oldukça sevilmişti. Bugün ise Ubisoft ekibi yeni bir açıklama yaparak, bu oyunun, kendilerinin en iyi çıkış yapan ikinci oyunu olduğunu belirtti. Bu arada hemen merakınızı gidermek için söyleyelim: Ekibin en iyi çıkış yapan oyunu Tom Clancy’s The Division idi. Ekip tarafından verilen istatistiklere göre Far Cry 5, Far Cry 4 oyunundan 2 katı daha başarılı oldu. Tabii geliştirici ekip bu başarıyı kutlamak adına, oyunun ilk haftasının istatistiklerini sundu. Eğer dilerseniz bu istatistiklere hemen aşağıdaki görselden sizler de göz atabilirsiniz.

Far Cry 5, Ubisoft ekibinin en iyi çıkış yapan ikinci oyunu oldu

Far Cry 5 için verilen istatistikler oldukça ilgi çekici. 

Verilen istatistiklere göre oyuncular, oyun içerisinde 5 milyon civarı balık tuttu, en çok Boomer isimli hayvan sevildi ve silah arkadaşı olarak da en popüler olan isim Nick Rye idi. 177 milyon sivilin hayatını kurtaran oyuncular aynı şekilde Cheseeburger ile 1.1 milyon saat geçirdi. Eminiz ki bu saatlerin hepsi oldukça eğlenceli geçmiştir. Tabii her şey oyunun çıkış haftası istatistiklerinden ibaret değildi. Ubisoft ekibi, oyunu geliştirirken neler yaptığını da istatistikler ile anlattı.

Ekibin açıklamalarına göre Far Cry 5 için tam 98 sahte marka üretildi ve 22 farklı telefon numarası satın alındı. Oyuna 52 farklı hayvan tipi eklendi ve açıklamalara göre oyunun test sürecinde oyuncular en fazla kürek silahını sevdi. Zaten oyun çıktıktan sonra da bu silah oldukça sevildi. Tüm bunların haricinde, oyuna 20 farklı isim hareket yakalama performansı ile katkıda bulundu. 96 adet de seslendirmen kullanıldı.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.