Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 22.02.2023

Evo 2023'e daha birkaç ay olmasına rağmen, bu gece yapılan bir canlı yayında katılımcıların bu yılki yarışmayı dört gözle bekleyebilecekleri oyunlar tanıtıldı. Toplam sekiz oyun olacak ve dövüş oyunu başlıklarından oluşan çeşitli bir seçki sağlanacak. Burada hayranların beklemediği birkaç oyun bulunurken, bazı büyük oyunlar da büyük bir sürpriz olmayacak. Şimdi, sizleri Evo 2023 oyunlar listesi ile baş başa bırakalım.

Evo 2023 oyunlar listesi

  • Street Fighter 6
  • Mortal Kombat 11: Ultimate
  • Dragon Ball FighterZ
  • Tekken 7
  • The King of Fighters XV
  • Melty Blood: Type Lumina
  • Guilty Gear -Strive-
  • Ultimate Marvel vs. Capcom 3

 

Evo 2023 oyunlar listesi bu şekilde ortaya çıktı. Tüm oyunlar arasında en büyük sürpriz muhtemelen Ultimate Marvel vs. Capcom 3! Oyun ilk olarak 2011 yılında piyasaya sürüldü ve şu an itibariyle on yıldan fazla bir süredir piyasada. Evo 2023'teki en eski oyun olması nedeniyle "ilk yıllık Evo Throwback Turnuvası" olarak hizmet verecek. Elbette, bazı oyuncular oyunun Evo'da görünmesinin bir devam oyununun duyurulmasıyla sonuçlanacağını umuyor, ancak bu sadece hüsnükuruntu olabilir. Marvel vs. Capcom Infinite çoğunlukla olumsuz eleştiriler aldığı için Ultimate Marvel vs. Capcom 3 serinin son "iyi" oyunu olarak görülüyor. Umarız Capcom ve Marvel gösterinin iç karartıcı bir tonda sona ermesine izin vermez.

Street Fighter 6'nın dahil edilmesi daha az şok edici. Evo başladığında oyun sadece birkaç aylık olacak, ancak Capcom profesyonel sahnede güçlü bir ilk izlenim bırakmak niyetinde. Bu yaz, oyun iki önemli turnuvada oynanacak ve dövüş oyunu meraklılarından isteğe bağlı oyun içi yorumlar sunulacak. Street Fighter 6 sadece Evo'da değil, aynı zamanda çok büyük bir ödül havuzuna sahip olacak Capcom Cup X'te de yer alacak. Evo 2023 oyunlar listesi bir yana, şimdi sizlere başka tavsiyelerimiz var.

Başka ne tavsiye edersiniz?

Ayrıca, En iyi 5 ücretsiz mobil VPN uygulaması rehber yazımızı tavsiye ederiz. Zira, bu yazımızda, şu dönemde lazım olacak uygulamalardan bahsettik. Bu sayede, kolayca erişim sağlamanız mümkün olacaktır. Sonra, En iyi 5 ücretsiz PC VPN uygulaması rehber yazımızı da tavsiye ederiz. Zira, bu yazımızda da, bugünlerde yardımcı olacak uygulamalardan bahsettik. PC üzerinden VPN kullanmak isteyenler için önemli tavsiyeler var. Ardından da, Türkiye içerisinde VPN kullanmak yasak mı sorusuna yanıt getirdik. Şu günlerde, birçok kişinin aklındaki kesinlikle önemli bir soru. Biz de, bu sorunun cevabını araştırdık ve sizler için anlattık. Umarız ki, her birinin faydası olur. Evo 2023 oyunlar listesi yazımız bitmeden, 3 tavsiyemiz daha var.

Şu anda, hep VPN yazıları yazmış gibi duruyoruz. Fakat, sitemizde birçok başlıkta yazı mevcut. Mesela, En iyi hile uygulaması rehber yazımız da var. Bu yazımızda da, hile yapmak isteyen oyuncular için birçok hile yazılımı mevcut. Sonra, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimi yaptık. Bu seçimlerimizi de sizlerle paylaştık. Dahası, birçok başlıkta oyun önerdiğimiz yazımız da var. Şimdi, En iyi oyunlar rehber yazımızda, birçok başlıkta oyun önerisi var. Dilediğiniz türde oyun yazısını bulmanız mümkün.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.