Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 24.02.2021

EA tarafının Codemasters ekibini satın alma haberleri geçtiğimiz aylarda internette dolanıyordu. Şimdi ise işler resmileşti ve EA ekibi Codemasters ekibini 1,2 milyar dolar karşılığında resmi olarak satın aldı. Yani, Codemasters artık EA şirketinin bir parçası. Codemasters’ı, Dirt, Grid, F1, Overlord, Operation Flashpoint ve benzeri önemli oyun serileri ile tanıyoruz.

EA 1,2 milyar dolar karşılığında Codemasters ekibini satın aldı

EA tarafından verilen bilgilere göre Codemasters, yine oldukları gibi işlerini yapmaya devam edecek. EA, “Codemasters’ın stüdyolarını öngörülebilir bir gelecek için bağımsız bir grup olarak ele alacağız, onlara çok sevilen oyunlarını sunmaları için ihtiyaç duydukları tüm desteği vereceğiz ve ilerledikçe büyümek için tüm fırsatları birlikte keşfedeceğiz.” dedi. Sonrasında, “Amacımız, Codemasters’ın ürettiği başarının üzerine inşa ederek, her zamankinden daha fazla oyuncunun eline sunulan muhteşem oyunlarla dolu, yarış hayranları için parlak, parlak ve heyecan verici bir gelecek yaratmamıza yardımcı olmaktan emin olmaktır.” denildi.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.