E-spor, 2022 Asya Oyunları’nda madalyalı bir dal oluyor

E-spor, 2022 Asya Oyunları’nda madalyalı bir dal oluyor

E-spor, dünya üzerinde önemli bir şekilde yer almaya devam ediyor ve daha da büyüyor.

Çin’in Hangzhou bölgesinde, 2022 senesinde gerçekleştirilecek olan 2022 Asya Oyunları’nda bu sefer çok tanıdık bir spor kategorisi göreceğiz. Bu spor kategorisi, sizlerin de şimdiden anlamış olduğu gibi, e-spor. Evet, 2022 Asya Oyunları ile tarihte ilk kez e-spor, madalyalı bir spor dalı oluyor. Olympic Council of Asia tarafından resmi olarak açıklanan bu bilgi, Çin’deki ve genel olarak Asya’daki birçok oyuncuyu ve profesyonel e-spor oyuncusunu da sevindirdi tabii ki.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

E-spor, 2022 Asya Oyunları'nda madalyalı bir dal oluyor

2022 senesindeki bu etkinliğe bir ön izleme olsun diye, Asian Indoor and Martial Arts Games sırasında bu e-spor oyunları konuk edilecek. Şimdilik Asian Indoor and Martial Arts Games sırasında sadece FIFA 17 oynanacağını biliyoruz fakat bunun haricinde birçok oyun da duyurulmayı bekliyor etkinlik için. Oyuncular bu etkinlikte League of Legends, Dota 2 ve StarCraft 2 gibi oyunları da görmek istediklerini belirtiyorlar. Zaten bu etkinlik sırasında oynanacak oyunlar büyük bir ihtimalle 2022 Asya Oyunları’nda da yer alacak. Tabii o zamana kadar çok büyük bir değişiklik olmazsa veya yenileri çıkmazsa bu oyunların. FIFA hariç tabii. FIFA 22 garanti.

2022 Asya Oyunları’na tekrar dönecek olursak, bu etkinlik en son 2014 senesinde yapılmıştı ve 10 binden fazla sporcu yer almıştı. 2022 senesindeki etkinlikte neler olacak, e-spor dalı tam olarak kendisini nasıl gösterecek, tabii ki şu an bilemiyoruz fakat video oyunlarının bu şekilde madalyalı bir spora dönüşüyor olması oldukça ilgi çekici ve güzel bir haber. Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak oyunlar listemize, en iyi PlayStation 4 oyunları listemize, “Yeni Windows 10 oyun modu nasıl kullanılır? Nasıl çalışır? Ne işe yarar?” başlıklı yazımıza ve FIFA 18 hakkında bildiğimiz her şey yazımıza göz atmanızı öneriyoruz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.