Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 19.11.2019

Dragon Quest serisinin en son çıkan oyunlarından DRAGON QUEST BUILDERS 2 bildiğiniz üzere konsollar üzerinde yer almaktaydı fakat PC için yoktu. Square Enix ekibi, bu eksikliğin farkına varmış olsa gerek ki, bizlere DRAGON QUEST BUILDERS 2 PC çıkış tarihi duyurusunu yaptı. Haberimize konuk olan yapımın çıkış tarihi, verilen bilgilere göre sadece sayılı günler uzaklığında. Eğer konsolda oyunu oynamak istemiş fakat fırsatını bulamamışsanız, işte size güzel bir fırsat.

DRAGON QUEST BUILDERS 2 PC çıkış tarihi 10 Aralık 2019

Square Enix ekibi tarafından açıklanan bilgilere göre DRAGON QUEST BUILDERS 2 PC için 10 Aralık 2019 tarihinde geliyor. Yani, geriye sadece 20 gün civarında bir şey kaldı. Bu tarih itibariyle de oyunu dilediğiniz gibi oynama fırsatı elde edebileceksiniz PC üzerinde. Fakat beklemek, sabretmek istemiyorsanız da çare var. Eğer Nintendo Switch veya PlayStation 4 konsollarından birine sahipseniz, oyun an itibari ile her 2 konsol için de mevcut durumda. Dilediğiniz gibi satın alıp oynamaya başlayabilirsiniz.

Haberimize konuk olan yapımdan bahsetmek gerekirse, aslında biraz Minecraft havasına sahip olduğunun altını çizmemiz gerekir. Bloklardan oluşan bir Dragon Quest dünyasında maceralar yaşıyorsunuz. Bir şeyler inşa edebiliyor, aksiyona girebiliyor ve daha nice şeyler yapabiliyorsunuz. Neredeyse dilediğiniz her şeyi yapabildiğiniz bu oyun, ilk olarak 20 Aralık 2018 tarihinde çıkışını gerçekleştirmişti. Şimdi ise, 355 gün kadar sonra, PC platformunu kullanmakta olan oyuncuların da beğenisine çıkmak için hazırlanmakta.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.