Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Fatih Kılıç, Editör Yazım tarihi: 01.03.2021

Geçtiğimiz sene piyasaya sürülen Doom Eternal, geliştirici şirket Bethesda’ya hatırı sayılır miktarda bir gelir getirdi. 2016 yılındaki oyun ile küllerinden doğan Doom serisi, son oyunuyla da beğenileri toplamayı başardı. Oyun, hikayesi ve saf aksiyon mekanikleriyle oyunculara eski usul bir FPS deneyimi sunuyor. Kısa süre önce Game Pass kütüphanesine dahil olan oyun, öncesinde elde ettiği satış başarısıyla da geliştiricisinin beklentilerini karşıladı. Zira, ortaya çıkan bilgilere göre Doom Eternal 450 milyon dolar gelir elde etti.

Doom Eternal 9 ayda 450 milyon dolar gelir kazandırdı

Çıktığı dönem elde ettiği satış başarısı ile adından söz ettiren Doom Eternal, serinin önceki oyunlarını satış anlamında geride bıraktı. Çıkış haftalarını baz aldığımızda satış geliri olarak önceki oyunu ikiye katlayan Doom Eternal, bu başarısını sonraki süreçte de devam ettirdi. Eski bir id Software yöneticisine göre oyun, ilk 9 ayında 450 milyon doların üzerinde gelir elde etti. Oyunun tek kişilik modunun ağır bastığını ve oyun içi ödemeler içermediğini düşünürsek, bu başarı hem yayıncı Bethesda’yı hem de geliştirici id Software’i memnun etmiş gibi gözüküyor.

Oyun dünyasının en eski serilerinden olan Doom’un son oyunu, kelimenin tam anlamıyla aksiyon deneyimi yaşatıyor. Bir nevi rahatlama seansı olarak da adlandırabileceğimiz bu yapım, size iblisleri, bir de silahları bırakıp çekiliyor. Size kalan ise saf aksiyonun keyfini çıkartmak. Yapısı itibariyle oyun, uzun sinematiklere yer veremese de hikaye sunumunu çöpe atmış değil. Atmosferi uzun sinematikler ile bozmak istemeyen yapımcılar, hikaye sunumunu oyunun hızlı temposuna yedirmeyi iyi başarmış. Oyun için yaptığımız incelemeye buradan ulaşabilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.