Avatar
Yazar: Ahmet Can Bayrak, Editör Yazım tarihi: 19.05.2023

Discord dünyada en popüler iletişim platformlarından birisi. Özellikle de biz oyuncular tarafından oldukça tercih ediliyor. Discord ile haşır neşir birisiyseniz Discord botlarının olduğunu ve bunların bir çok işlevi yerine getirebilen botlar olduğunu görmüşsünüzdür. Bu botlar ile yeni üyeleri karşılayabilir, sorun çıkaran üyeleri uzaklaştırabilir ve hatta sunucunuza müzik bile ekleyebilirsiniz. Discord sunucunuza bot ekleme oldukça kolay ve kodlama bilmenize gerek yok. Ayrıca sandığınızdan daha kolay. Nasıl yapılacağını sizler için aşama aşama anlatacağız.

Discord bot ekleme ve MEE6 botu

Sizlere daha önceden de dediğimiz gibi Discord sunucunuza bot ekleyebilmek için kodlama bilmenize gerek yok. Ayrıca botları kendi ihtiyaçlarınıza göre kişiselleştirebilirsiniz. Bunu bir örnek ile size açıklayacağız. Discord’un en popüler ve en çok kullanılan botlarından olan MEE6 botunu sunucunuz için karşılama botu ve bir moderatör botu veya siz yayın yaparken sunucunuza bildirim gönderen bir bot olarak kullanabilirsiniz. Hatta bazı botlar ile sunucunuza müzik veya oyun ekleyebilirsiniz. Nasıl indirileceğini ve kullanılacağını anlatmaya geçelim.

 1. MEE6'yı indirmek için MEE6’nın sayfasını ziyaret edin.
 2. "Discord'a Ekle" yazan düğmeye tıklayın.
 3. Hesabınızı doğrulamak için Discord giriş bilgilerinizi girin. Bir pencerede hesabınızı kullanmak için izin isterse "Yetkilendir" düğmesine tıklayın.
 4. Sunucu adınızın yanındaki "MEE6'yı Kur" seçeneğine tıklayın.
 5. Pencerede sunucunuzu seçin ve “Devam et” tıklayın.
 6. Bu bota vereceğiniz izinleri seçin veya seçimi kaldırın.
 7. Aşağı kaydırın ve "Yetkilendir" butonuna tıklayın.
 8. Artık sunucunuza MEE6 botunu eklemiş bulunuyorsunuz.

 

Discord bot ekleme: MEE6 Discord'da karşılama botu olarak nasıl kurulur?

Bazen bir sunucuya girdiğinizde bir bot tarafından size karşılama mesajı yollandığını fark etmiş olabilirsiniz. MEE6'yı yetkilendirdikten sonra ne tür bir bot olarak kullanmak istediğinize dair seçenekler sunuluyor. Bunlardan biri de karşılama botu ve sunucunuza gelen yeni üyeleri karşılayan bir bot. Bu bot sayesinde sunucunuza giren bir kullanıcıya karşılama mesajını otomatik olarak atabileceksiniz. Karşılama botu kurmanız için yapmanız gerekenler ise sırasıyla şöyle:

 • "Hoş Geldiniz" seçeneğine tıklayın.
 • MEE6 botunun işlevlerinden istediğinizi seçin. Bunlar:
 • Bir kullanıcı sunucuya katıldığında mesaj gönder,
 • Yeni kullanıcılara özel mesaj gönder,
 • Yeni kullanıcılara rol ver ve
 • Bir kullanıcı sunucudan ayrıldığında mesaj gönder seçenekleridir.
 • Botunuzun kullanıcıya ne söyleyeceğini, metin rengine ve yazı tipine ve ayrıca botunuzun hangi kanalda çalışacağını çıkan ekrandan ayarlayabilirsiniz.
 • Ayarlamalarınızı bitirdiğinizde “Kaydet” butonuna tıklayın. Değişiklik yapmak istiyorsanız bu eklentiler sayfasını tekrar ziyaret edin.
 • Artık MEE6 botunuz karşılama botu olarak kullanılmaya hazır durumda.

 

Discord bot ekleme: MEE6 Discord'da moderatör botu olarak nasıl kurulur?

Bir Discord sunucunuz varsa o sunucuyu aktif ve güncel durumda tutmak için bir denetleme botuna ihtiyacınız vardır. Discord moderatör botları sunucunuzu düzenlemenize yardımcı olur. Yeni üyeler için karşılama botu veya sorun çıkaranlar için spam önleme botu olarak iş yapar. Bu sayede Discord üzerinde sürekli aktif olmadan sunucunuzu güvende tutmak istiyorsanız moderatör botu işinize yarayacaktır.

 1. Moderatör botunuzu kurmak için MEE6 web sitesindeki eklentiler sayfasına geri dönün.
 2. "Moderatör" yazan yere tıklayın.
 3. Ardından etkinleştirmek için pencerede çıkan "Evet” butonuna tıklayın.
 4. "Otomatik Moderatör" yazan ekrana gidin ve botunuzun hangi kuralları uygulamasını istiyorsanız onları seçin. Seçenekler arasında kötü kelimeleri sansürleme, spoiler verme ve aşırı emoji engelleme gibi şeyler var.
 5. Botunuzun neyi yöneteceğini seçerken botun kullanıcılara karşı nasıl tepki vereceğine karar verebilirsiniz. Mesaj otomatik olarak silinebilir. Ayrıca, kullanıcıya bir uyarı mesajı göndermeniz veya her ikisini de birden yapmanız mümkün.
 6. Botu neyin tetiklediğine ilişkin eşiği özelleştirmek için "Ayarlar" butonuna tıklayın. Örneğin, bir gönderi belirli sayıda spoiler etiketiyle işaretlendiğinde bot harekete geçmesi mümkün. Botun çalışmayacağı kanalları da buradan seçebilirsiniz.
 7. Değişiklikleri kaydedin.
 8. MEE6’yı moderatör botu olarak kullanmak istiyorsanız izlemeniz gereken aşamalar bu kadar.

 

Discord bot ekleme: MEE6 Twitch bildirim botu nasıl kurulur?

Discord, oyuncular için bir mesajlaşma platformu. Bu nedenle uygulamayı geliştirme kültürü bu amaçla ilerliyor. Bir yayıncıysanız MEE6'yı Twitch canlı yayınına başladığınızda sunucunuzu uyaracak şekilde ayarlayabilirsiniz. Bu sayede topluluğunuza yaptığınız yayının bildirimini göndermiş olursunuz. Sizi sıkı takip eden insanlar böylece yayınlarınızı kaçırmamış olur. Veya bir yayıncıyı takip ediyorsanız ve yayınlarından haberdar olmak istiyorsanız aynı şeyi yapabilirsiniz. MEE6’yı Twitch bildirim botu olarak kullanmak istiyorsanız yapmanız gerekenler şöyle:

 1. MEE6 eklentileri sayfasını ziyaret etmek.
 2. Aşağı kaydırın ve Twitch simgesine tıklayın.
 3. Etkinleştirmek için pencerede çıkan “Evet” tuşuna tıklayın.
 4. Bildirim almak istediğiniz Twitch kanalının adını girin.
 5. Yayın başladığında çıkacak olan mesajı özelleştirin.
 6. Botun çalışacağı yani mesaj göndereceği kanalı seçin.
 7. Birisi Twitch kanalınızı takip ettiğinde bir Discord bildirimi almak isteyip istemediğinizi seçin.
 8. Tüm bunları kaydedin.
 9. MEE6 artık Twitch bildirim botu olarak kullanılmaya hazır.

 

Discord bot ekleme: Discord müzik botu ekleme

Discord sunucunuzda müzik çalan bir bot mu arıyorsunuz? Müzik botları bir sunucunun birden fazla üyesinin aynı anda aynı müziği dinlemesi için kolaylık sağlarlar. Discord müzik botları YouTube, Spotify veya diğer müzik platformlarındaki şarkıları bulması ve bir ses kanalında çalması mümkün. Ses kanalına katılırsanız Discord botu ile beraber şarkıya eşlik edebilirsiniz. Kısaca Discord müzik botları yeni müzikleri arkadaşlarınızla paylaşmak, dinleme partileri düzenlemek veya arka plan müziği yaratmak için alternatif bir yoldur.

Ancak Discord için çok farklı müzik botları mevcut olduğundan sunucunuza hangi müzik botunun ekleneceğini bilmek zor olabilir. Ancak en iyi Discord müzik botunu merak ediyorsanız size en çok kullanılan 5 müzik botunun Groovy, Octave, Hydra, Chip ve MEE6 olduğunu söyleyebiliriz. Bu botları internet üzerinden arattığınızda makalemizde anlattığımız gibi müzik botunu kolaylıkla sunucunuza ekleyebilirsiniz. Çünkü Discord bot yazılımlarının eklenme mantığı hemen hemen birbirine benzemektedir.

ProBot ücretsiz mi?

Evet, ProBot Discord botu ücretsiz olarak kullanılabilen bir bot seçeneğidir. ProBot, Discord sunucularınızda çeşitli moderasyon, güvenlik, yönetim ve özelleştirme özellikleri sunan bir bot olarak bilinir. Botun ücretsiz sürümü, birçok temel özelliği kullanmanıza olanak tanır. Örneğin, otomatik moderasyon filtreleri, hoş geldin mesajları, özelleştirilebilir komutlar, sesli kanal denetimi ve daha fazlasını sunar. Ücretsiz sürümde sunulan özellikler genellikle çoğu Discord sunucusu için yeterli olabilir. Bununla birlikte, ProBot'un bazı premium özelliklere sahip bir "Pro" planı da bulunmaktadır. Pro planı, örneğin özel komutlar, gelişmiş moderasyon seçenekleri, etiketlenen yetkililer, ek hoş geldin mesajları gibi ek özellikler sunar. ProBot'un Pro planı, aylık veya yıllık abonelikler şeklinde sunulur ve ücretli bir hizmet olarak kullanıcılar tarafından satın alınabilir.

Başka ne tavsiye edersiniz?

Ayrıca, dilerseniz PUBG şekilli nick yazımıza da göz gezdirebilirsiniz. Tabii, dünyanın en zor oyunu nedir, merak ediyorsanız, bununla ilgili de bir yazımız mevcut. Aynı zamanda, CS 1.6 hileleri de var sitemizde. GTA 5 hileleri, GTA 4 hileleri, GTA San Andreas hileleri ve GTA Vice City hileleri de, göz gezdirmek isteyebileceğiniz yazılarımız arasında bulunuyor. Ayrıca, Minecraft APK son sürüm ile ilgili de bir yazımız mevcut. Bu tarz yazılar ve çok daha fazlasını, sitemiz üzerinde rahatlıkla bulabilirsiniz. Ayrıca, sadece hileler tarzı yazılar değil, aynı zamanda rehberler ve incelemeler de yayımlamaktayız. Diğer yazılarımıza da göz gezdirmenizi kesinlikle tavsiye ederiz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.