Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Alperen Değer, Editör Yazım tarihi: 29.08.2021

Death Stranding, Kasım 2019’da PS4 ve Temmuz 2020’de PC için çıkışını yapmıştı. Oyunda hepimizin bildiği Sam karakterini Norman Reedus canlandırıyor. Aktör Norman Reedus, Hideo Kojima’nın Death Stranding oyununun devamının yapılmaya başladığını ağzından kaçırdı. İsteyerek mi söyledi bilmiyoruz ama bu Death Stranding 2 için yeşil ışık yakıldığını kanıtlar nitelikte. İlk oyun Temmuz ayında yapılan açıklamalara göre 5 milyon adet kopya satmıştı.

“Sanırım ikinci bir Death Stranding oyununu yapıyoruz.”

AdoroCinema röportajında Brezilyalı muhabir Vitória Pratini ile konuşan aktör, “Sanırım ikinci bir Death Stranding yapıyoruz. [Oyun] şu anda müzakere görüşmelerinde.” şeklinde bir cümle kurdu. Bununla kalmıyor. Bu olay Reedus’un Death Stranding 2’nin yapım aşamasında olduğunu ima ettiği ikinci olay. Geçen yıl aktör, Hideo Kojima ile başka bir projede çalışmak için “görüşmelerde” olduğunu iddia etmişti.

Wired Youtube videosunda, “Büyük hit olan Death Stranding’i yaptık ve başka şeyler yapmak için görüşme halindeyiz” demişti. Videonun ilerleyen bölümlerinde Reedus, “Hideo ile belki Death Stranding işleri yapmak hakkında konuştuğunu” eklemişti. Ancak yaklaşmakta olan Director Cut versiyonundan mı bahsettiği belli değil.

Hideo Kojima oyun yapmaya devam edeceğini açıklamıştı.

İlk oyunun çıkışından sonra Kojima, Norman Reedus ile tekrar çalışmak istediğini söylemişti. 2014 yılında Kojima tarafından yapılan Silent Hill oyununda da Norman Reedus bulunacaktı fakat bildiğiniz gibi oyun iptal edilmişti. Yani Kojima ile Reedus birbirleri ile çalışmaktan memnun ve devam edebilirler.

Hideo Kojima geçtiğimiz günlerde doğum gününü kutlamıştı. Bunun aracılığı ile takipçileri ile görüşen Kojima, “Beynim yaratıcı gücünü kaybedene kadar bir şeyler yaratmak için çabalamaya devam edeceğim. Bu benim içgüdüm ve yapmayı sevdiğim şey bu.” şeklinde bir açıklama yapmıştı. Kojima’nın önümüzdeki yıllarda bir oyun yapacağını biliyoruz. Beki bu Death Stranding 2 olur mu konuşmak için çok erken.

Death Stranding Director’s Cut, 24 Eylül’de bizlerle buluşacak. PS5 için çıkışını yapacak sürüm, geliştirilmiş görseller ve PS4 orijinalinde bulunmayan birkaç yeni özellik içerecek. Detaylarına ve oynanış videosuna haberimizden ulaşabilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.