Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Mahmut Emin Uluç, Editör Yazım tarihi: 26.08.2021

2019’da çıkıp herkesin beynini yakan Hideo Kojima, Death Stranding ile işi henüz bitmedi. Dün yapılan Opening Night Live’da Director’s Cut’ı uzunca görme fırsatı bulduk. Death Stranding Director’s Cut pek çok yenilik vadediyor. Ayrıca oyun PS5’e özel olarak çıkacak. Oyununun geliştiricisi Kojima Productions Director’s Cut’taki değişiklerden oldukça umutlu.

Death Stranding Director’s Cut 24 Eylül’de geliyor

Death Stranding Director’s Cut 24 Eylül’de PS5 için çıkış yapacak. Haziran ayında Summer Games Fest Live Kickoff Live sırasında Director’s Cut’ı ilk defa görmüştük. Director’s Cut daha iyi görsellere ve orijinal PS4’te bulunmayan birkaç yeni özelliğe sahip. Bunlar, düşmanlarla savaşmayı daha keyifli hale getirmek için yeni savaş mekaniklerini içeriyor. Yakın dövüş saldırıları daha güçlü hale geldi. Yeni bir Maser silahını görebilirsiniz. Ve oyuncular ayrıca daha güçlü makineli tüfekleri görme şansı var.

Oyuna çok sayıda yeni öğe geliyor. Yüksekten atlarken inişin etkisini azaltan iticilere sahip gelişmiş dengeleyiciler bulunurken, kargo mancınığı uzun mesafelerde kargo fırlatıyor. Boss savaşları artık çevrimiçi bir sıralama sisteminde paylaşılabilen puanlarla tekrar tekrar ziyaret edilebilir ve tekrar tekrar savaşılabilir. Oyuncular yeni bir yarış pistinde de birbirleriyle yarışabilecekler. En yeni fragman ayrıca “yeni aksiyon dolu teslimat görevleri”, oyunun müzik çalarında mevcut sekiz yeni parça ve oyuncuların vadilerin üzerinden atlayıp havada hileler yapmalarını sağlayan atlama rampalarının tanıtımını da vaat ediyor.

Orijinal Death Stranding, Kasım 2019’da PS4 için ve Temmuz 2020’de PC için çıkmıştı. Ayrıca oyun Temmuz ayında dünya çapında beş milyon kopya satmayı başardı. Kojima’nın şu an hangi oyunu yaptığını bilmiyoruz. Ama belli ki Hideo Kojima yine beyinlerimizi yakmak için geliyor. Kojima’nın yeni oyununu merakla bekliyoruz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.