Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 26.12.2022

Görünüşe göre 8 Aralık'ta The Game Awards'ta olay üstüne olay oldu. Zira, Death Stranding 2'nin çıkış tarihi, üzerinde çalışan sanatçı tarafından önceden sızdırılmış olması mümkün. PlayStation Studios Visual Arts'ta kıdemli bir sanatçı kendisi. Dahası, devam oyunu üzerinde çalışıyor. Frank Aliberti'den bahsediyoruz. Kendisinin profilinde oyun 2024 projesi olarak listeliydi. Bunun da, Death Stranding 2 çıkış tarihi olarak 2024 yılına bir işaret olması mümkün.

Death Stranding 2 çıkış tarihi 2024 yılı mı?

Frank Aliberti'nin profili sonradan değişti. Ancak bir ResetEra başlığında bu profilin ekran görüntüsü hâlâ mevcut. Ayrıca bu, oyunun 2024 yılında yayınlanacağına dair kesin bir kanıt değil. Death Stranding'in yalnızca 2019'un sonlarında piyasaya çıktığını göz önünde tutalım. Yani, bir sonraki büyük oyun için 2025'e kadar beklememiz muhtemel. Hatta daha uzun süre beklememizin dahi gerekmesi mümkün.

Sanatçının 2024'e kadar sadece oyun üzerinde mi çalışacağı yoksa tüm çalışmaların o noktada durup pazarlama kampanyasının başlayıp başlamayacağı konusunda henüz kesin bir bilgi yok. God of War Ragnarok'un önceden var olan şeyler sayesinde çıkması yalnızca dört yıl sürdü. Bu yüzden, Death Stranding 2 2024 çıkış tarihi de çok mantıksız değil.

Şu anda bilinenlere göre Fragile, Death Stranding 2'de "önemli" bir role sahip olacak. Bu da onun bu kez oynayabileceğimiz bir karakter olacağı yönündeki söylentilere itibar kazandırıyor. Fragmanda Sam'den daha fazla ekran süresi oldu. Dahası, Sam gerçekten çok fena bir durumda. Bu yüzden, o olarak oynamak daha mantıklı geliyor. Fragile, Sam'in DS1'de yanında taşıdığı BB Louise'i tuttuğu için, hayranlar şu ana kadar zaman yolculuğunu göz ardı ettiler. Zaman yolculuğuna benzeyen ters zaman düşüşü teorisi söz konusu.

Serinin ilk oyununu da bir hatırlayalım. Death Stranding adlı 2019 yapımı aksiyon oyunu Kojima Productions ve Sony Interactive Entertainment tarafından PlayStation 4 için piyasaya çıktı. Yönetmen Hideo Kojima ve Kojima Productions'a göre, stüdyonun 2015 yılında Konami ile yollarını ayırmasından bu yana ilk oyunudur. 505 Games, Temmuz 2020'de Sony lisansıyla bir Microsoft Windows portu yayınladı. Eylül 2021'de PlayStation 5 için bir yönetmen kesimi sürümü ve ardından Mart 2022'de Windows için yayınlandı.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.