Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Furkan Yılmaz, Editör Yazım tarihi: 25.06.2021

Soygun görevi, Cyberpunk 2077 hikayesinin açılış kısmının son görevi olduğu için çok önemli bir görev. The Pickup ve The Information görevlerini tamamladıysanız, Dex’e payını vermenin vakti gelmiş demektir. Biz, şimdiden uyarımızı yapalım. Rehberimizde, sürpriz kaçırabilecek bolca bilgi olacak. O yüzden, hikayeyi  önce kendiniz deneyimlemek istiyorsanız, yazıyı okumayı burada bırakabilirsiniz. Bu görev öyle bir görev ki, görevin sonuna geldiğinizde muhtemelen Dex’e, “Kim kimi koparıyo, kendi payına başlatma ula!” diye bağıracaksınız. Tabii, bağırabilirseniz. Peki, olaylar bu noktaya nasıl geldi?

Cyberpunk 2077 Soygun görevi nasıl tamamlanır, hikayesi nedir?

Yapmak üzere olduğunuz iş, Night City’deki ilk büyük adımınız olacak. Afterlife’a gidip Dex ve diğerleri ile konuşun. Yapacağınız ufak toplantıda, soygundan kimin ne kadar pay alacağına karar vermelisiniz. Daha doğrusu, Dex ile anlaşmalısınız. Herkes alacağı pay ile memnun olduktan sonra, Konpeki Plaza’ya gidin. İçeriye bir silah satıcısı kimliğiyle gireceksiniz. Görevliler, orada ne yaptığınızı sorduğunda, bunu söyleyin. İçeri girip Kojima çakması bir abiye de selam verdikten sonra, 42. kattaki odanıza çıkın. Odaya girdiğinizde, ufaklığı çıkarabilirsiniz.

Ufaklıktan kastımız, Flathead. Kendisi, robotumuz olur. Bu robotla, Dweller’in odasına gireceksiniz. Merak etmeyin, yol boyunca T-Bug sizi yönlendirecek. İşiniz bittikten sonra, Relic’i çalma aşamasına geçebilirsiniz. Daha önce, Judy’nin size izlettiği Beyin Dansı’nda, Relic’in yerini görmüştünüz. Yorinobu’nun yatak odasında hem Kongou tabancasını hem de Relic’i bulabilirsiniz. Relic, yatağın biraz yanındaki gizli bir bölmede. Siz, Relic’i çaldıktan sonra, Yorinobu ve babası içeri girecek. Olaylar, burada karışacak. İmparator ile kavga eden Yorinobu, babasını yani İmparator’u öldürecek.

Yorinobu odadan çıktığında, T-Bug’un yardımıyla dışarıya çıkacaksınız. Dışarı dediğimiz, balkon oluyor. Yatak odasından balkona çıkın. Ancak, siz tam kaçacakken düşman saldırıya geçecek. Kargaşanın içinde kendinizi bir kenara attığınızda Jackie’nin çok kötü bir biçimde yaralandığını göreceksiniz. Konpeki Plaza’dan çıkmak için iki yolunuz var. Gizli gitmek veya ortalığı yangın yerine çevirmek, size kalmış. Bizim tavsiyemiz, taş üstünde taş bırakmamanız. Hazır fırsat bulmuşken, vurabildiğiniz kadar şirketçi vurup, Jackie’nin intikamını almanızda fayda var.

Jackie’nin cesedi nereye yollanmalı?

Gizli gitmek isterseniz, soldaki korumayı öldürün. Jackie de sağdakini öldürecek. Kameraları ve Hızlı Hackleri kullanın. Etrafınızdaki masaları ve objeleri, kendinize avantaj sağlayacak şekilde kullanın. İlk gördüğünüz asansör çalışmayacak. Diğer asansöre koşabilir veya kalıp, savaşabilirsiniz. Garaj katına inip uzun bir çatışmadan sonra, Delamain aracına binin. Peşinize takılan drone ve diğer araçları öldürün. Etraf sakinleştikten sonra, kaçınılmaz gerçek ile yüzleşeceksiniz. Jackie, ölmek üzere ve fazla vakti kalmadı. Son görevinizi yerine getirmeniz gerek.

Delamain aracına doktora gitmek için talimat verebilirsiniz. Ancak, araç bunu kabul etmeyecek. Jackie’yle son defa konuşun. Söylemek istediklerinizi söyleyin. Jackie, ölmeden hemen önce size Relic’i verecek. Siz de bu çipi beyninize takacaksınız. Sonra da, Jackie rahmetli olacak. Dostunuzun cesedini ailesine veya Victor’a yollayabilirsiniz. Sonra ilgilenmek için arabada da bırakabilirsiniz. Ancak, arabada bırakırsanız, Delamain otomatik olarak cesedi Jackie’nin ailesine götürecek. Yani, iki seçeneğiniz var.

Gelelim her şeyin bittiği yere. Belki de, her şeyin başladığı yere demeliydik. Dex’in apartmanına girin ve yanına gidin. Şimdi, kısa bir durum değerlendirmesi yapalım. Relic’i birileri çaldı. İmparator öldü. Jackie öldü. Ayrıca, Night City ayağa kalktı. Bu yüzden, hem Dex hem de siz, Night City’i terk etme konusunda görüş birliğine varacaksınız. Son detayları konuşmadan önce, Dex sizi banyoya yollayacak. Banyodan çıktığınız gibi yumruğu yiyeceksiniz ve kendinizi yerde bulacaksınız. Sonra, Dex kafanıza sıkacak ve görev de burada bitmiş olacak. Night City’e hoş geldiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.