Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Furkan Yılmaz, Editör Yazım tarihi: 11.07.2021

Cyberpunk 2077 içerisinde, birçok değişik sınıfta silah bulmak mümkün. Biz de, Cyberpunk 2077 içerisinde bulunan İkonik silahlar, Efsanevi silahlar ve bu silahların yerleri ile kendilerini nasıl yapabileceğinizi, sizlerle paylaşmak istedik. Oyunun açılış kısımlarında Katana, Copperhead Assault Rifle, Sidewinder Smart Assault Rifle, Achilles Precision Rifle ve Smasher Shotgun silahları bir hayli işinize yarayabilir. Siber Donanım silahlarından da Mantis Blades, Groilla Arms, Monowire ve Projectile Launcher oyunun ilk kısımları için gayet yeterli düzeydeki silahlar.

Cyberpunk 2077 dünyasındaki İkonik silahlar, Efsanevi silahlar ve yerleri

İkonik silahlar, düşmanlarınızdan düşebileceği gibi bazı karakterlere özel olan silahlar da, bu kategoriye girebiliyor. İkonik silahları çevreden bulabilir veya kendiniz yapabilirsiniz. Özellikle, şehirdeki çatışma aktivitelerine bakmanızda fayda var. Buralarda, birçok İkonik silah bulabilirsiniz. İsterseniz, en iyi İkonik silahları anlatmaya yavaştan geçelim. Chaos tabancası, her mermi değişiminden sonra kritik vuruş şansı vermekle beraber, yüksek potansiyelli öldürücü bir silaha dönüşebiliyor. Bu silahı, The Pickup görevinde, Royce’un üstünde bulabilirsiniz.

Kongou tabancası ise en güçlü İkonik silahlardan. Özelliği ise elektrik atabilmesi. Düzgün kullanımlarda, müthiş bir ölüm makinesine döndürebileceğiniz bu tabancayı, The Heist görevinde bulabilirsiniz. Görevde gireceğiniz yatak odasını iyice araştırmanız, yeterli olacaktır. Widowmaker da bir başka İkonik silah. Panam Palmer’a, Raffen çetesiyle olan savaşta yardım ettikten sonra, binanın ikinci katında, bu silahı bulabilirsiniz. Sir John Phallustiff, eğlenceli silahlardan bir diğeri. Kendisine silah demek her ne kadar doğru olmasa da, Venus in Furs görevinde bu silaha ulaşabilirsiniz.

Cyberpunk 2077 rehber, ipucu, taktik, hile ve daha fazlası

Efsanevi silahlar, DPS açısından, her zaman en iyi silahlar olmayabiliyor. Genel olarak, elinizde bulunan silahların biraz değişik versiyonları oluyor ve verdikleri hasar, fazla değişmiyor. Bu silahları elde etmenin iki yolu var. İlk yol, parça toplayarak, kendiniz yapabilirsiniz. Diğer yol da, oyun boyunca öldürdüğünüz bosslardan, eğer düşerse, bu silahları toplayabilirsiniz. Johnny Silverhand’ın silahını bulmak için de oyunun son kısımlarında açılacak olan Chippin’ In görevinde, bir karakteri bağışlamanız yeterli. Sizlerin, parça toplayarak yapabileceği bazı silahların listesi de şöyle:

  • Buzzsaw
  • Moron Labe
  • Comrade’s Hammer
  • Yinglong

 

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.