Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 16.06.2018

Cyberpunk 2077, duyurulduğu günden bu yana bizleri büyük bir heyecanla kapladı. Özellikle E3 2018 etkinlikleri esnasında gösterilen görüntüleri ile birlikte heyecanımıza heyecan katmayı başardı. Şimdi ise, oyun hakkında yepyeni bilgiler ediniyoruz. Bu haberimize konuk olan mevzu da, oyunun bizlere göstereceği çıplaklık ile ilgili. Oyunun yönetmeni olan Adam Badowski, oyun içerisindeki çıplaklığın onlar için önemli olduğunu dile getirdi ve konu hakkında geçerli bir sebep de sundu.

Cyberpunk 2077 içerisinde çıplaklık ile dolu sahnelerle karşılaşacağız

Cyberpunk 2077 geliştiricilerine göre çıplaklık önemli bir yere sahip

Polygon ile konuşan Adam Badowski, “Bizim için çıplaklık bir sebepten dolayı önemli.” diyerek açıklamasına başladı. Ardından da, “Bu cyberpunk, o yüzden insanlar kendi bedenlerini değiştiriyor. Yani, beden artık kutsal değil. Çünkü, insanlar her şeyi modifiye ediyor, bedenleriyle, etleriyle olan bağlantılarını kaybediyorlar. Bu sebeple de, birçok durumda çıplaklık kullanmamız gerekiyor.” diyerek konu hakkındaki açıklamasını tamamladı.

Bahsedilenlere göre çıplaklık, oyunun birçok yerinde karşımıza çıkacak. Örneğin, V’nin fidye için kaçırılmış olduğunu düşündüğü bir kadını kurtarma görevinin ilerleyen aşamalarında anlaşılıyor ki, aslında kaçırma sebepleri kadının parçalarını çalmak. Bu da, kadının çıplak bedeni ile karşılaşacağımız anlamına geliyor. Cinsel bölgelerin pikseller ile örtülmesi de, oyun içerisinde bulunan ciddiyeti engelleyecek. En azından, geliştirici ekip tarafından sunulan sebepler, bu tarz örneklerle daha net bir şekilde anlatılabilir. Açıkçasını sorarsanız, çıplaklığın gerektiği yerde kullanılması oyunun atmosferi açısından fazlasıyla olumlu olacaktır. Fakat, onun da bir sınırı olmalı elbette.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.