Avatar
Yazar: Staff, Editör Yazım tarihi: 17.09.2023

CD Projekt RED, Night City Wire'ın son bölümünde Cyberpunk 2077'nin 2.0 Güncellemesi için çıkış tarihini duyurdu. Ücretsiz Güncelleme 2.0 21 Eylül'de yayınlandığında, yeniden tasarlanmış yetenek ağaçları ve avantajlar, yenilenmiş siber donanım ve yeni kapasite sistemi, savaş yapay zekası iyileştirmeleri, yeni bir polis sistemi, kullanıcı arayüzü ve kullanıcı deneyimi iyileştirmeleri, yeni radyo istasyonları ve ganimet, eşya ve işçilikte değişiklikler bekleyebilirsiniz.

Güncellemede yer alan bir başka şey de araç savaşı ve araba kovalamacaları. Bu, düşmanlarınızı aracınızın güvenliğinden çıkarma seçeneği sağlayacaktır. Tabancalarınızı veya SMG'lerinizi motosikletinizin arkasından, arabanızın ön camından veya yan pencereden ateşleyebilirsiniz. CrystalDome teknolojisine sahip bir arabanız varsa, sadece sürgülü kapıları açmanız ve ateş etmeniz yeterlidir. Motosiklet üzerindeyken yakın dövüş silahları da kullanabilir ve hatta diğer arabaların tekerleklerini kesebilirsiniz.

Bir başka seçenek de CrystalDome teknolojisine sahip bazı göçebe arabalarında bulunan yeni monte edilmiş mitralyözleri kullanmaktır. Ancak, daha kurnazca davranmak isterseniz, netrunner'lar hack yeteneklerini kullanarak diğer arabaları patlatabilir, sert fren yapmalarına neden olabilir veya durmadan hızlanabilirler. Güncellemeyle birlikte, araba kovalamacaları daha organik bir şekilde gerçekleşecek ve kaçmaya çalışırsanız NCPD sizi aktif olarak kovalayacak.

Güncelleme 2.0 ile ilgili haberlerin yanı sıra CDPR, Phantom Liberty genişleme paketi için yeni bir sinematik fragman yayınladı. Ücretli genişleme paketi 26 Eylül'de çıktığında tamamen yeni bir Relic yetenek ağacı, Dogtown adında yeni bir bölge, yeni bir hikaye ve karakterler, araç görevleri ve hava indirme, dinamik etkinlikler ve yeni görevler, görevler ve boss dövüşleri ve daha fazlasını bekleyebilirsiniz. Ayrıca silahlar, siber donanımlar, arabalar ve modayı kapsayan 100'den fazla yeni eşya, araç füze rampaları ve seviye sınırının 60'a çıkarılmasını bekleyebilirsiniz.

CDPR, sizi bir adım öne geçirmek için Cyberpunk 2077 Build Planner'ı yayınladı. Bu ücretsiz araç, yaklaşan genişleme için yapılar oluşturmanıza ve planlamanıza olanak tanır ve herkesin Phantom Liberty'den Relic beceri ağacı da dahil olmak üzere perk sisteminde yapılan değişikliklere aşina olmasını sağlar. Phantom Liberty ve Güncelleme 2.0 hakkında daha fazla bilgiyi Night City Wire'ın son bölümünde bulabilirsiniz.

Bir başka video daha yayınlandı ve bu videoda aktör Idris Elba gizli ajan Solomon Reed rolünü tartışıyor. Reed, birçok gizli istihbarat görevinde kendini kanıtlamış deneyimli bir FIA ajanıdır. Sadık ve güçlü bir görev bilincine sahip olan Reed, sayısız casus ve netrunner'ın ağına kolayca girebilir, bilgi alma konusunda uzmandır ve en sıkı korunan yerlere bile girebilir.

Ama ona güvenebilir misiniz? Genişleme boyunca onun hakkında daha fazla şey öğrenecek ve kendiniz karar verebileceksiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.