Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Ahmet Can Bayrak, Editör Yazım tarihi: 24.04.2021

Chernobylite geliştiricisi The Farm 51, bilim kurgu hayatta kalma RPG’si Chernobylite için çıkış tarihi hakkında açıklama yaptı. Chernobylite PS5 ve Xbox Series X/S, PC, PS4 ve Xbox One’da satışa sunulacak. Oyun, Türkçe karşılığı Çernobil Hariç Tutma Bölgesi olarak adlandırılan Chernobyl Exclusion Zone’da geçiyor. Amaç, radyoaktif çorak arazide keşfetmek ve hayatta kalmak.

Chernobylite çıkış tarihi ne zaman?

Şu anda Steam platformunda Erken Erişim’de olan Chernobylite’in, hikâye, diyalog, çeviri hataları ve oyun müziği düzenlemeleri gibi önemli değişiklikler içeren büyük bir güncelleme aldı. Chernobylite tam sürüm çıkış tarihi Temmuz 2021 olarak açıklanmış durumda. Oyunun yüzde 95’inin tamamlandığı söyleniyor ve 2021 yazına kadar tam sürüm olarak piyasaya çıkması planlanıyor. 23 Nisan 2021’de yayımlanan The Final Stage adı verilen büyük güncellemede bulunan bazı önemli iyileştirmeler ise şunlar:

  • Oyunun tüm hikayesi, oyunun gizeminin unutulmaması için baştan aşağı yeniden yazıldı.
  • İngilizce ve Rusça seslendirmeler önemli ölçüde geliştirildi.
  • Aşağıdakiler dahil tüm ana diller için yerelleştirme tamamlandı; basitleştirilmiş Çince, İngilizce, Fransızca, Almanca, İtalyanca, Japonca, Lehçe, Portekizce (Brezilya), Rusça ve İspanyolca.
  • Besteci Mikolaj Stroinski tarafından yepyeni ve orijinal bir oyun müziği hazırlandı.
  • Heist adında yeni bir bölüm eklendi.

Chernobylite, nükleer patlama sonrası yarattığı zorlu yaşamı bize yansıtan bir bilim kurgu hayatta kalma korku RPG oyunu olarak Steam Erken Erişim’de çıkış yapmıştı. Oyunun kıyamet sonrası atmosferi oldukça ilgi çekici. Eğer siz de oyun hakkında bilgi arıyorsanız yaptığımız Chernobylite Erken Erişim incelemesine göz atmak isteyebilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.