CD Projekt Red, Wrocław stüdyosunu açtı

CD Projekt Red, Wrocław stüdyosunu açtı

Wrocław stüdyosu, Cyberpunk 2077 oyununun geliştirilme sürecine yardım edecek.

CD Projekt Red ekibi, kendi internet sitesi üzerinden yaptığı yeni bir duyuru ile, Wrocław stüdyosunu açtığını herkese açıkladı. Şirketten gelen açıklamalara göre Wrocław stüdyosu, adı üstünde Polonya’nın Wrocław bölgesinde yer alıyor. Bu stüdyo, Cracow ve Warsaw stüdyolarına oyun geliştirme konusunda destek veren küçük bir stüdyo olacak. Wrocław stüdyosunun şu anki görevi ise tahmin edebileceğiniz gibi Cyberpunk 2077. CD Projekt Red resmi olarak bu stüdyonun Cyberpunk 2077 üzerinde çalışacağını söyledi. Yani, bu bizim tahminimiz değil efendim. Peki, neden bu şirket, Wrocław içerisinde bir stüdyo açtı?

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

CD Projekt Red

CD Projekt Red bizleri şimdiden E3 2018 ve Gamescom 2018 için heyecanlandırdı!

Şirketin açıklamalarına göre Polonya’nın teknolojik olarak en çok gelişmiş olan bölgesi Wrocław ve bu bölgede kreatif açıdan oldukça başarılı oyun geliştiricileri bulunmakta. Ekip de, bu bölgeden yararlanabilmek adına bu stüdyoyu açtı. Bu stüdyo sayesinde Wrocław içerisindeki birçok insan da iş sahibi oldu. Hem de CD Projekt Red gibi sevilen ve saygı duyulan bir çatının altında. Yapılan açıklamaların devamına göre, bu yeni stüdyonun temelinde 18 kıdemli oyun geliştiricisi bulunuyor. Bu geliştiriciler, daha önce Strange New Things stüdyosunda çalışıyordu. Şimdi ise anlaşılan o ki Strange New Things kapandı, CD Projekt Red Wrocław açıldı.

Cyberpunk 2077 ve The Witcher serisinin geliştirici ekibi, E3 2018 etkinliği yaklaşırken ciddi anlamda atağa geçmiş olabilir. Daha önceki söylentilerde, bu etkinlik sırasında oyunculara sinematik bir Cyberpunk 2077 videosunun gösterileceği, basına ise özel bir demonun gösterileceği belirtiliyordu. Bu söylentiler ardından ekip, E3 2018 ve Gamescom 2018 etkinliklerine katılacaklarını da doğrulamıştı. Açıkçası yaz ayları için şimdiden heyecanlanmaya başladık!

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.