Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 02.12.2019

Son günlerde çıkmasını beklediğim oyunlardan bir tanesi de Car Trader Simulator. Aslında, kendisi bir bağımsız yapım fakat neden araba alıp satma işine de girmeyelim ki, değil mi? İşin daha da iyi kısmı ise, Car Trader Simulator Beta inceleme yazım boyunca anlatacağım özellikler arasında, arabaları çalmak ve çalınan arabaları satmak gibi özellikler de yer alıyor.

Car Trader Simulator Beta inceleme

Car Trader Simulator nasıl bir oyun?

Şöyle söyleyeyim, bildiğiniz araba satıcısısınız. Sol tarafa düşen arabaların açık artırmalarına katılıyorsunuz. Eğer uygun fiyata kapatırsanız, güzel de kar ediyorsunuz bu arabalardan. Arabaları satarken dikkat etmeniz gereken birkaç unsur oluyor oluyor elbette. Diyelim ki arabayı satın aldınız. Ekibinizdeki eleman gidiyor ve arabayı getiriyor. Siz de, eğer arabada hasar veya eksiklik varsa tamir ediyorsunuz.

Tamir etmiş olduğunuz araçları satabiliyorsunuz. Dahası, arabayı tamir etmeden de satabiliyorsunuz. Elinizde birkaç tür araba olması iyi oluyor. Müşteriler sizi arıyor ve belli başlı arabalar istiyorlar. Siz de, eğer elinizde o araçtan varsa gösteriyorsunuz. Müşteri beğenirse de veriyorsunuz. Sonra müşteri arabanın orasını burasını sormaya başlıyor. Tamir edildiyse gönül rahatlığıyla doğru yanıt verebilirsiniz. Fakat tamir edilmediyse, az hasarlı falansa, şansınızı yalan söylemekte denemenizi tavsiye ederim.

Doğrular veya yalanlarla arabalarınızı müşterilere beğendirdikten sonra da satış işlemleri başlıyor. Müşteri, sizinle pazarlığa oturuyor. Birkaç denemeden sonra ise arabayı almaktan vazgeçiyorlar. Yani, çok naz aşık usandırır durumu bu oyunda da geçerli. O yüzden, pazarlık yaparken biraz dikkat etmenizde fayda var.

Car Trader Simulator Beta inceleme

Oyunda başka neler yapabiliyoruz?

Car Trader Simulator Beta inceleme yazımın başlarında da belirttiğim bir özellikten bahsetmek istiyorum. Araba çalma mevzusu. Arabaları çalarak satabiliyorsunuz fakat çalan hırsız elemanınızın yakalanmaması da gerekiyor. Oyunda şans unsuru da yer alıyor demek yanlış olmaz bu yüzden. Hoş, şans unsuru sadece burada geçerli olan bir şey değil. Aynı zamanda oyunda ara sıra rastgele olaylar da gerçekleşiyor.

Bu rastgele olaylar ne diye sorarsanız, gerçekten çok saçma ve beklenmedik şeyler olduğunu dile getirebilirim. Mesela durduk yere kuş saldırısı oluyor ve araçlarınız hasar alıyor. Mesela, hırsızlık falan oluyor ve arabalardan biri puf diye uçuyor gidiyor ve kayboluyor. Hoş, geri dönme şansı da var ama %25 falan. 3-4 kere başıma geldi, henüz geri dönenini görmedim. Polisler pek çalışmıyor galiba.

Ayrıca, oyunda iyi şans şeyleri de oluyor. Polislerden bahsedince aklıma geldi. Mesela, polisler oyunda araçlarını mı ne yeniliyorlardı. Öyle bir mevzular dönüyordu işte. Bu sebeple de uygun fiyatlara elden çıkarıyorlardı. Bu da, oyuncuya yarıyor tabii ister istemez. Uygun fiyata sağlam araç alıyor ve güzel bir ücret karşılığında da satıyorsunuz. Bu da hoş bir kar elde etmek demek oluyor. Yani, aslında çok basit mekaniklere ve oynanışa sahip bir oyun kendisi genel itibari ile.

Car Trader Simulator Beta inceleme

Car Trader Simulator Beta inceleme sonucu nedir?

Oyunda henüz kaydetme seçeneği vesaire yer almıyor bu yüzden çok da ilerleme şansım olmadı. O sebeple de elimde olanlardan bahsedebileceğim sadece. Car Trader Simulator Beta inceleme sonucunun ne olduğunu sorarsanız, bence çerez niyetine oynamak için hoş bir yapım olmuş diyebilirim. Özellikle Twitch, YouTube gibi siteler üzerinde canlı yayın yaparak, izleyicilerle oynamak fazlasıyla eğlenceli olacaktır diye düşünüyorum. Eğer bir de araba alım-satım işlerine el atmak istiyorsanız, mevcut olduğunda Car Trader Simulator’a şans vermek isteyebilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.