Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 29.01.2019

Bildiğini üzere geçtiğimiz günlerde Resident Evil 2 Remake çıkışını gerçekleştirmişti. Bunun üzerine ilginç bir şey gerçekleşti ve 2 sene önce bizlerle buluşmuş olan Resident Evil 7 üzerinden Denuvo güvenlik sistemi kaldırıldı. Capcom ekibi tarafından atılmış olan bu adım, aynı zamanda Resident Evil 7’ın Steam mağaza sayfası güncellenelerek de belirtildi. Resident Evil 7 Steam mağazası sayfasında sağda Denuvo ile ilgili sarı bir bilgilendirme mevcuttu. Artık öyle bir bilgilendirme mevcut değil.

Capcom, Resident Evil 7 üzerinden Denuvo güvenlik sistemini kaldırdı

Capcom, aradan geçen 2 yılın ardından neden Resident Evil 7’dan Denuvo güvenlik sistemini kaldırmayı tercih etti bilinmez ama bu durum aslında bir açıdan da gayet iyi. Zira, Resident Evil 7 oynamak isteyen oyuncular, muhtemelen Denuvo’nun oyunu zorlaması durumuna maruz kalmayacaktır. Bu da, daha akıcı, daha rahat bir oyun tecrübe demek oyuncular için. Bakalım, Capcom ekibi Resident Evil 2 Remake ve Devil May Cry 5 üzerinden de kaldıracak mı 2020 yılında?

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.