Avatar
Yazar: Serhan Yılmaz, Editör Yazım tarihi: 10.06.2021

Activision şirketinin sevilen Call of Duty serisinin yeni oyunu Call Of Duty Vanguard, E3 2021 etkinliğinde yer almayacak. Daha önceden, Activision şirketinin böyle etkinliklerin dışında kalıp sonrasında kendi yaptıkları etkinliklerle oyunlarını duyurmayı tercih ettiğini biliyoruz. O yüzden bu haber çok büyük bir sürpriz olmadı. Bunun yanında Call of Duty Warzone oyununa, gelecek yeni oyunla bağlantılı, büyük bir güncelleme gelecek.

Call of Duty Vanguard E3 2021 etkinliğinde olmayacak

Maalesef, bu haberle beraber yeni Call of Duty oyunu ile ilgili yeni haberler almak için biraz daha beklememiz gerekecek. Yine de dilerseniz, oyunla ilgili şu ana kadar öğrendiklerimizi tekrar hatırlayabiliriz. Öncellikle, Call of Duty serisinin çoğu oyununda olduğu gibi bu oyunda da tek oyunculu, çok oyunculu ve zombi modları olacak. Oyunun ortamı ise İkinci Dünya Savaşı'nın Pasifik ve Avrupa bölgelerinde geçen bölümlerinden esinlenilmiş olacak.

Activision şirketinin yaptığı açıklamaya göre, dünya çapındaki bütün Activision stüdyoları bu yeni Call of Duty oyunu üzerinde çalışıyor. Görünen o ki Call of Duty Warzone oyununun 100 milyondan fazla satarak yakaladığı başarıdan sonra yeni oyunun yapımında bütçeden biraz olsun bile kısılmıyor. Gerçekten, yeni oyun için olan heyecanı çok yükseklere çıkaran bir açıklama. Aynı zamanda oyunun, Kasım 2021 ayı içerisinde piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Activision henüz yeni oyununu duyurmayacak olabilir ama eski oyunlarına gelecek güncelleme ile ilgili duyurular yapacak. 10 Haziran 2021 tarihinde Summer Game Fest 2021 açılışında Call of Duty Black Ops Cold War ve Call of Duty Warzone oyunları için yeni güncellemeler duyurulacak. Söylenenlere göre Call of Duty Warzone oyununa gelecek büyük güncelleme ile İkinci Dünya Savaşı temasına geçilecek ve yeni gelecek harita oyunun en büyük haritası olacak.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.