Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 19.10.2018

Focus Home Interactive ekibi, Call of Cthulhu için yeni bir fragman yayımladı. Call of Cthulhu Preview to Madness adına sahip olan bu yeni fragman, oyunun içerisinde bizlere sunulan Lovecraft atmosferini tanıtıyor. Görsel ve işitsel olarak bu temada ne kadar başarılı bir iş gerçekleştirmiş olduklarını gösteriyorlar. Bunu yaparken, RPG ve araştırma mekaniklerini de gösteriyorlar. Konu ile ilgili olarak daha fazla detaya girmeden önce, hemen aşağıda sizlerle paylaştığımız Call of Cthulhu Preview to Madness fragmanını izlemenizi tavsiye ederiz.

Call of Cthulhu Preview to Madness ile oyunun atmosferi gösterildi

Call of Cthulhu Preview to Madness sadece 1 dakika gibi kısa bir süreye sahip ne yazık ki fakat bu 1 dakikalık süreye bile oyun ile ilgili bir sürü şeyi sığdırmayı başarmışlar. Görsel ve işitsel anlamda ne kadar ilgi çekici olduğunu fragmandan da görebilirsiniz. Oyunda RPG ve araştırma ögelerinin bulunacağından bahsetmiştik. Bu mekanikler sayesinde oyuncular, Call of Cthulhu oynarken ipuçları keşfetmeye çalışacak, sonuçlar çıkarmak için uğraşacak, yerlileri sorgulayarak bilgi almaya çalışacak ve adanın korku dolu unsurlarına rağmen hayatta kalmaya çalışacak.

Haberimize konuk olan yapımda, ürkütücü varlıklar, komplolar ve tarikatlarla karşılaşıcağız. Bütün bu saydıklarımızın bizleri beklemekte olduğu Darkwater Island isimli adada, adanın arkasında yatan korkunç gerçeği ortaya çıkarmaya çalışacağız. Akli dengemiz bozulacak fakat sonuçlara ulaştıkça tekrar doğru düzgün düşünebileceğiz. Call of Cthulhu oyuncuları bile, adadaki insanların gerçek olup olmadığı konusunda tereddüt yaşayacak. Call of Cthulhu, 30 Ekim 2018 tarihinde biz oyuncuların beğenisine sunulacak.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.