Canlı LeadergamerTV Sea of Thieves oynuyoruz

Call of Cthulhu için ilk oynanış videosu nihayet geldi

Call of Cthulhu için ilk oynanış videosu nihayet geldi

Dikkat edin, bu oyun lanetli, bizden söylemesi.

Eğer Call of Cthulhu için lanetli bir video oyunu tanımlaması yapılmazsa, hiçbir oyun için de yapılmamalıdır. Oyundaki korku ve gerilim ögelerinden bahsetmiyoruz. Tam 4 yıldır geliştirilen, başına olmadık işler gelen oyunun bir türlü tamamlanamaması, yaşadığı aksiliklerin neticesi gibi düşünülebilir. Çıkış tarihi 2018 yılının sonları olarak tasarlanan oyunla ilgili çok az bilgi bulunuyordu. Bir dizi aksilikten ve açıklanan az sayıda bilgiden sonra nihayet, oyuna dair bir oynanış videosuna kavuştuk. Videoyu seyredince, korku türünü seven oyuncular, beklendiğine değecek galiba yorumları yapılabilir, etkiliyor çünkü.

Call of Cthulhu için ilk oynanış videosu nihayet geldi

Bir YouTube kanalı olan Gamesworld Gameplay tarafından yayımlanan video sayesinde oyunun, yukarıda bahsettiğimiz derecede lanetli bir korku yapısını barındırdığına şahit oluyoruz. Özel dedektif Edward Pierce’ı yöneteceğimiz gerilim türündeki oyun, RPG ögelerini içeriyor. Birinci kişi bakış açısından oynanacak video oyununda, gizli mekanik özellikleri ile birlikte amacımız, bir cinayet soruşturması gerçekleştirmek olacak. Ünlü bir sanatçı ve ailesinin ölümünü araştırmakla görevli dedektifin hikayesini konu alan oyun, oldukça kasvetli bir adada geçecek.

Aşağıdaki oynanış videosunu izleyince içinizin kararabileceği uyarısını yapalım. Korku ve gerilim türünü sevenler için ise Call of Cthulhu, beklenen bir yapım olabilir. Haberimizin başında, oyunun geliştirme sürecindeki aksiliklerden bahsetmişken, aynı ismi taşıyan bir başka oyunun akıbetini de hatırlatalım. 2005 yılında piyasaya sürülen Call of Cthulhu: Dark Corners of the Earth oyununun da benzer aksiliklerle karşılaşmıştı. Oyun piyasaya sürüldüğünde, atmosfer olarak başarılıydı ama zamanının çok gerisinde grafiklere sahipti. Hatta 2005 yılında zorluklarla piyasaya sürülen oyunun geliştiricisi Headfirst Productions, oyunun çıkışına kadar dayanıp, 2006 senesinde iflasını açıklamıştı. Bakalım yeni oyun çıkışından sonra nasıl bir etki yapacak.

Güncelleme 

Video, yayımlandıktan kısa bir süre sonra YouTube üzerinden kaldırıldı.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın