Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 22.02.2023

Get Out ve Paranormal Activity gibi filmlerin arkasındaki yapım şirketi Blumhouse Productions oyun sektörüne, yeni korku oyunu stüdyosu ile adım atıyor. Blumhouse Productions büyük başarılar elde etti ve Hollywood'da hatırı sayılır bir yer edindi. Stüdyonun düşük bütçeli korku filmlerine yaptığı yatırımlar sonucunda, aşırı kâr marjlarına sahip olmasa bile en azından başa baş hale gelmesi son derece basit. Bu durum, Jordan Peele de dahil olmak üzere pek çok tanınmış yaratıcıya film yapımcısı olarak kariyerlerini başlatma ve yeteneklerini tam anlamıyla sergileme şansı verdi. Başlangıcından bu yana stüdyo önemli ölçüde büyüdü ve Halloween'in yeni bir üçleme için geri getirilmesine yardımcı oldu.

Blumhouse artık korku oyunu da yapacak

Stüdyo şimdi de bir oyun stüdyosuyla yoluna devam ediyor. Blumhouse'un Five Nights at Freddy's filminin geliştirilmesine başlandı ve şirket kendi oyun şubesinin kurulacağını açıkladı. Blumhouse Games stüdyosu, konsollar, PC'ler ve mobil cihazlar için düşük bütçeli (yaklaşık 10 milyon dolar) korku oyunlarına odaklanarak film stüdyosuna benzer şekilde çalışacak. Henüz hiçbir oyun gösterilmemiş olsa da, şirket Don Sechler'i CFO ve Zach Wood'u Başkan olarak atadı.

Blumhouse Başkanı Abhijay Prakash Bloody Disgusting aracılığıyla, "Bir süredir interaktif medyadaki büyüme fırsatına erişmeye başlamak için bir ekip kurmak istiyorduk. Zach ve Don ile bir araya geldiğimizde Blumhouse'un modeliyle örtüşen bir yaklaşım ortaya koydular. İnteraktif alana girmemiz için mükemmel bir yer olduğunu anladık. Zach ve Don, deneyimleri, duyarlılıkları ve oyun piyasası hakkındaki bilgileriyle Blumhouse'un benzersiz türdeki güçlü yanlarını oyun sektörüne taşımak için ideal liderler." dedi.

Sechler kısa süre önce PlayStation'da önemli bir iş pozisyonuna sahipti ve yüksek profilli AAA oyunların yanı sıra bağımsız oyunların yapımında yer alırken, Wood Prey ve yakında çıkacak olan Redfall gibi oyunlarda çalışmış deneyimli bir endüstri profesyoneli. Blumhouse Games'e ne olacağı henüz bilinmese de, bölümün halihazırda iki yetenekli lideri var. Blumhouse ve yeni korku oyunu stüdyosu bir yana, şimdi başka tavsiyelerimiz var.

Başka ne tavsiye edersiniz?

Ayrıca, En iyi 5 ücretsiz mobil VPN uygulaması rehber yazımızı tavsiye ederiz. Zira, bu yazımızda, şu dönemde lazım olacak uygulamalardan bahsettik. Bu sayede, kolayca erişim sağlamanız mümkün olacaktır. Sonra, En iyi 5 ücretsiz PC VPN uygulaması rehber yazımızı da tavsiye ederiz. Zira, bu yazımızda da, bugünlerde yardımcı olacak uygulamalardan bahsettik. PC üzerinden VPN kullanmak isteyenler için önemli tavsiyeler var. Ardından da, Türkiye içerisinde VPN kullanmak yasak mı sorusuna yanıt getirdik. Şu günlerde, birçok kişinin aklındaki kesinlikle önemli bir soru. Biz de, bu sorunun cevabını araştırdık ve sizler için anlattık. Umarız ki, her birinin faydası olur. Blumhouse ve yeni korku oyunu stüdyosu yazımız bitmeden, 3 tavsiyemiz daha var.

Şu anda, hep VPN yazıları yazmış gibi duruyoruz. Fakat, sitemizde birçok başlıkta yazı mevcut. Mesela, En iyi hile uygulaması rehber yazımız da var. Bu yazımızda da, hile yapmak isteyen oyuncular için birçok hile yazılımı mevcut. Sonra, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimi yaptık. Bu seçimlerimizi de sizlerle paylaştık. Dahası, birçok başlıkta oyun önerdiğimiz yazımız da var. Şimdi, En iyi oyunlar rehber yazımızda, birçok başlıkta oyun önerisi var. Dilediğiniz türde oyun yazısını bulmanız mümkün.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.