Avatar
Yazar: Gökhan Özmen, Editör Yazım tarihi: 27.05.2021

İçinde bulunduğumuz Covid-19 pandemisi hayatın birçok alanını etkilediği gibi oyun dünyasını da derinden etkiledi. Sürekli ertelenen oyunlar ve iptal edilen veya çevrimiçi düzenlenmesine karar verilen etkinliklerle ilgi haberler okur olduk. İptal edilen etkinlikler kervanın son üyesi ise BlizzCon 2021. Blizzard, oyuncular tarafından heyecanla beklenen BlizzCon 2021 etkinliğinin iptal edildiğini açıkladı. Böylelikle gelenekselleşmiş bir etkinlik olan BlizzCon üst üste iki yıl iptal edilmiş oldu. Etkinlik geçen sene de pandemi dolayısıyla iptal edilmişti.

BlizzCon 2021 etkinliği de iptal edildi

Blizzard, 26 Mayıs 2021 Çarşamba günü yaptığı açıklamada, etkinliği 2021'de geri getirme düşüncelerinin tekrardan pandeminin yarattığı olumsuz ve belirsiz durumlardan dolayı rafa kalktığını duyurdu. Bunun yanında firma 2021 şubat ayında düzenlenen BlizzConline etkinliğini küçük çaplı yüz yüze buluşmalarla birleştiren bir etkinliğin 2022 yılının başlarında gerçekleşeceğini söyledi. Geçen yılki etkinliğin 19 Şubat 2021 tarihinde başladığını düşünürsek 2022 yılında gerçekleşecek olan etkinliğin de yine şubat ayı içerisinde yer alabileceğini söyleyebiliriz.

BlizzCon yetkilisi, yapımcı Saralyn Smith pandemi koşullarında böyle bir etkinlik gerçekleştirmenin sadece kendileri için değil ekinlikte yer alacak diğer birçok insan için de sorun teşkil edeceğini belirtti. Saralyn Smith ayrıca Kasım 2021 ayında gerçekleştirmeyi istedikleri bu etkinliğin pandeminin sebep olduğu karışıklıklar ve belirsizlikler dolayısıyla iptal etmek durumunda kaldıklarını ekledi. Saralyn Smith son olarak, çok zaman kaybetmeden 2022 yılının başlarında son yaptıkları BlizzConline etkinliğine küçük çaplı yüz yüze görüşmeler ekleyerek dünya çapında bir etkinlik yapmak istediklerini dile getirdi.

Yapılması planlanan BlizzConline etkinliğini düşününce, “Hiç yoktan iyidir.” diyoruz. Umuyoruz ki biz oyuncular için tatmin edici, dolu dolu oyun göreceğimiz bir etkinlik olur. Fakat oyuncular olarak en büyük temennimiz, pandeminin olmadığı, etkinliklerin eski görkemlerine tekrar kavuştuğu ve stok sorunlarından dert yanmadığımız günlere en kısa zamanda geri dönebilmek ve bu tür haberlere daha fazla maruz kalmamak.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.