Blizzard, aynı anda birden fazla Diablo projesi üstünde çalışıyor

Blizzard, aynı anda birden fazla Diablo projesi üstünde çalışıyor

Çok yakında yeni bir Diablo oyunu görebiliriz.

Blizzard topluluk yöneticilerinden Brandy Camel, Diablo markası ile ilgili bir videoda oyuncuları heyecanlandıracak açıklamalarda bulundu. Daha önce sizler ile paylaştığımız haberlerde yakın zamanda serinin yeni oyununu görebileceğimizi veya farklı bir türe geçilebileceğini belirtmiştik. Topluluk yöneticisi, yaptığı açıklamada Blizzard’ın markaya dair aynı anda birden fazla proje üstünde çalıştığını belirtti.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Blizzard, yeni Diablo projeleri ile karşımıza çıkacak.

Diablo’nun Twitter hesabı tarafından paylaşılan bir videoda oyunun geleceğine dair önemli bilgiler ve açıklamalar yer alıyor. Brandy Camel, serinin geleceği hakkında konuşmadan önce oyuna gelmek üzere olan Season of Greed hakkında açıklamalarda bulunuyor. Season of Greed’in ilk temalı sezon olduğunu da belirtmeden geçmeyelim, oyunu hala oynayan oldukça fazla sayıda oyuncu bulunuyor.

Camel tarafından yapılan açıklamaya göre Blizzard ekipleri birden fazla Diablo projesi üzerinde çalışıyor. Üstelik takımlardan birisi hazır olduğunu düşünürse bu yıl içerisinde bu projelerden birinin tanıtıldığına tanık olabiliriz. Kasım ayında düzenlenmesi planlanan BlizzCon konferansı, bu büyüklükte bir tanıtımı yapmak için Blizzard adına en uygun ortam olacaktır. Takvimlerinizde 2 Kasım 2018 Cuma gününü şimdiden işaretlemeyi unutmayın.

BlizzCon’u takvimlerinizde işaretlemeyi unutmayın.

Topluluk yöneticisi, konuşması sırasında projelerden bazılarının diğerlerinden çok daha uzun sürede tamamlanacağını belirtiyor. Eğer tahminlerimiz doğru çıkarsa, ilk tanıtılacak projeler spin-off benzeri yan oyunlar olarak sunulabilir. Kapsamlı bir Diablo oyununun geliştirilmesi çok daha uzun süreceğinden, “sonradan tamamlanacak” denilen projelerin veya projenin buna işaret ettiğini düşünebiliriz.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Haziran ayında açılan bir iş pozisyonu Blizzard’ın yeni bir Diablo oyunu üzerinde çalıştığını doğrulamıştı. Bunun üstüne konu ile ilgili daha fazla haber ortaya çıkmasa da bugün paylaşılan video ile resmi duyuru gerçekleştirilmiş oldu. Diablo 3’ün Nintendo Switch konsolu için çıkış yapabileceğinin de konuşulduğu bu dönemde Blizzard’ın markayı aktif tutmayı hedeflediği oldukça açık. İlerleyen günlerde bu konu ile ilgili herhangi bir gelişme olduğu takdirde sizlere aktaracağız.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın