Black Desert Online: Toplama hakkında bilmeniz gereken her şey

Black Desert Online: Toplama hakkında bilmeniz gereken her şey

Toplama yeteneği ile ilgili bilmeniz gereken en temel bilgileri bir araya getirdik.

Black Desert Online, bizlere birçok farklı oynanış özelliği sunan bir yapım. Ticaret olsun, savaşlar olsun, zanaatkarlık olsun, ciddi anlamda geniş bir oynanış özelliği yelpazesine sahip. Sizler için hazırlamış olduğumuz bu rehberimizde de, oyunun birçok özelliğinden birisi olan toplama hakkında bilmeniz gerektiğini düşündüğümüz şeylerden bahsedeceğiz. Eğer karakter sınıfları hakkında veya oyunun diğer özellikleri hakkında bir rehber arıyorsanız, buraya tıklayarak ulaşabileceğiniz internet sayfamızda, oyun hakkında aradığınız her şeyi bulabilirsiniz. Ayrıca, eğer Black Desert Online ile ilgili son haberleri güncel olarak takip etmek istiyorsanız, buraya tıklamanız yeterli.

Black Desert Online

Black Desert Online, toplama yeteneği ile bizlere neler sunuyor?

Oyun içerisindeki toplama ve zanaatkarlık sistemi, açıkçasını sorarsanız biraz karışık. Ayrıca, her toplama başına 1 adet enerjiniz de harcanıyor, fakat bunun karşılığında da toplama yeteneğiniz için tecrübe puanı kazanıyor, hatta toplama yeteneğinizin seviyesini de yükseltebiliyorsunuz. Black Desert Online oyuncularının toplama yetenek seviyeleri arttıkça, daha hızlı toplama imkanı sağlayan araçları kullanabiliyorsunuz. Birtakım eşyaları, işçilerinize toplattırma gibi bir avantaja da sahipsiniz. Fakat, kendiniz topladığınız taktirde, daha hızlı ve fazla eşya elde edebiliyorsunuz.

Toplama yeteneklerini geliştirmek isteyen kullanıcılar, malzeme satıcısında satılan araçları kullanabilirler. Yüksek seviye toplama araçları, zanaatkarlık yoluyla veya pazar yerinden satın alınabiliyor. Ne kadar yüksek seviye araç kullanırsanız, o kadar hızlı toplarsınız. Şu anda, 6 farklı toplama aracı bulunuyor oyunda. Bunlar, sıvı toplayıcı, kazma, tabaklama bıçağı, ağaç kesme baltası, kasap bıçağı ve çapa. Her biri ile, farklı farklı eşyalar toplayabiliyoruz Black Desert Online dünyası üzerinde.

Sıvı toplama aracı ile, ağaçlardan ve hayvanlardan birtakım eşyalar elde edebiliyorsunuz. Ağaçlar üzerinde sıvı toplama aracını kullandığınızda örnek olarak o ağacın bitki özünü, hayvanlar üzerinde kullandığınızda da o hayvanın kanını elde edebiliyorsunuz. Ağaçlar konusunda, balta ile kesebildiğiniz bütün ağaçların özünü toplayabiliyorsunuz. Kanını toplayabileceğiniz düşmanlar da, çok fazla yok aslında. Kanını toplayabildiğiniz düşmanlar domuz, troller, kurt, tilki, kertenkele, gelinciklerden oluşuyor.

Black Desert Online

Oyunda toplayabileceğimiz bir sürü eşya var.

Black Desert Online içerisinde bizleri karşılayan çapa da, tahmin edebileceğiniz gibi bitki ve tohum toplamak için kullanılıyor. Çapayı karakterinize verip, bitkiler ile R tuşuna basarak etkileşime geçmeniz yeterli. Özellikle tarlalar ve çevresinde, bitki toplayıcılığı yapmak fazlasıyla rahat. Elde ettiğiniz ürünlerin kullanım alanları, zaten açıklama kısımlarında yazıyor genel olarak. Kasap bıçağı ile, kanını toplayabildiğiniz düşmanların etini de alabiliyorsunuz. Bu etleri kurutarak, kendinize pastırma yapabilir ya da bu etleri farklı yollarda kullanabilirsiniz.

Tabaklama bıçağı aracılığıyla gelincik, tilki, kertenkele ve domuz gibi düşmanlardan deri elde edebiliyorsunuz. Elde edebildiğiniz postlar, şimdilik 4 adet oyunda. Bunlar da, ince post, yumuşak post, dayanıklı post ve sert post oluyor. Bu postları da, düşmanlardan elde ettiğiniz postları kurutarak elde edebiliyorsunuz. Black Desert Online, bizlere kimya alanlarında kullanmamız için su toplama gibi bir özellik de sunuyor. Elinizde şişeniz varsa, bir su birikintisi veya akıntısına giderek, envanterinizde bulunan şişeye sağ tıklamanız gerekiyor. Elde ettiğiniz suları, işleme yöntemleri ile farklı bir eşyaya dönüştürebilirsiniz.

Bizlere sunulmuş olan bir başka özellik de, madencilik. Feldispat, granit gibi taşlar ile, kazmanız aracılığı ile etkileşime geçebilirsiniz. Bu durumda, demir, bakır, kalay gibi cevherler elde edebilirsiniz. Elde ettiğiniz cevherleri, ısıtma yöntemi ile farklı eşyalara dönüştürebilir ve ihtiyacınıza göre kullanabilirsiniz. Ayrıca, eğer toplama yeteneklerinizi hızlı bir şekilde geliştirmek istiyorsanız, sadece toplama yapmak yerine görevlere de özen göstermenizi tavsiye ederiz.

Black Desert Online

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın