Avatar
Yazar: Kaan GEZER, Editör Yazım tarihi: 12.12.2017

Oyun severlerin heyecanla beklediği Black Desert Online, 6 Aralık 2017 tarihinde Türkçe olarak yayına girdi. Kapalı Beta ve Erken Erişim fırsatlarını kaçıranlar, eğlenceli ve ödüllü oyun içi etkinliklerle tüm zamanların en gelişmiş MMORPG oyununun tadını çıkartabilirler. Black Desert Online’a Erken Erişim dönemindeki yoğun ilgi sunucuların neredeyse kilitlenmesine sebep olurken, yapımcı ve yayıncı şirket Pearl Abyss, Türkiye ve MENA bölgesine hizmet verecek beşinci sunucusunu açtı.

Black Desert Online

Dünya çapında milyonlarca oyuncunun beğenisini kazanan devasa çok oyunculu rol yapma oyunu (MMORPG), Kapalı Beta ve Erken Erişim süreçlerini başarıyla tamamladıktan sonra 6 Aralık’ta yayına girdi. Kullanıcı sayısını hızla artıran oyunun sunucuları Erken Erişim döneminde kilitlenme noktasına gelince, yapımcı ve yayıncı şirket Pearl Abyss, bölgeye özel beşinci sunucusunu açtı. Mediah adlı sunucu, Türkiye ve MENA bölgesine hizmet verecek ve çok daha fazla kullanıcı için kesintisiz oyun keyfi anlamına gelecek.

Tamamen Türkçe olarak yayına giren Black Desert Online, eğlenceli oyun içi etkinliklerle renklenirken, devamlı güncellenerek büyüyecek ve gelişecek bir dünya yaratmayı da ihmal etmiyor. Aralık ayı boyunca oyunun hayranlarını bekleyen gelişmeler aşağıda sıralanıyor. Pearl Abyss, oyunun ilk haftasında yeni maceracılara avantaj sunuyor. 28 Aralık’a kadar sürecek olan bu kampanya ile 5 görev tamamlayanlar Kara Taş yükseltme eşyası alabilecek.

Vefa puanını toplayanlar 28 Aralık tarihine kadar puan karşılığında hediye oyun eşyasına sahip olacak. Yeni bölge olan Mediah’da ise Meydan Okuma ile kazanılan Mediah Nişanlarını toplayanlar çeşitli hediyeler kazanacak. Toplanan her nişan BDO severleri bu etkinliğin büyük ödülüne bir adım daha yaklaştıracak. Ayrıca, klan oyunlarını sevenler 4 Ocak’a kadar 40 kişi ve üzerinde üye topladıkları taktirde, çeşitli unvan ve ödüller kazanabilecekler.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.