Black Desert Online: Ninja karakter sınıfı rehberi

Black Desert Online: Ninja karakter sınıfı rehberi

Yüksek hasar ve düşük defans sunan bir sınıf var karşımızda.

An itibari ile Black Desert Online oyununa en son eklenen sınıf Ninja oldu. Bu sınıf, oyunun Türkiye ve MENA sürümünde henüz bulunmayan ama gelecekte eklenecek olan Kunoichi isimli bayan bir sınıfın, erkek versiyonu. Bu sınıf, ana ve yan silah olarak, sırasıyla kılıç ve ninja yıldızı kullanıyor. Ayrıca bu sınıf, hızlı hareket özellikleri ile oldukça popüler. Öyle ki, eğer doğru bir şekilde karakterinizi geliştirirseniz, oyundaki birçok binekten ve karakterden çok daha hızlı hareket edebiliyorsunuz. Hafif zırh kullanan bu sınıf, bir de içerisinde oldukça karmaşık kombolar bulunduruyor. Bu yüzden, eğer kombo konusunda başarısız iseniz, ninja karakteri pek terchiniz olmamalı.

Black Desert Online oyununun şu anki en yeni karakter sınıfı hakkında diyebileceğimiz en basit şeyler bunlar. Eğer sınıf hakkında daha fazla detaya sahip olmak istiyorsanız, rehber yazımıza göz atmaya devam etmenizi öneriyoruz. Böylece sınıf hakkında çok daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. İşte Ninja sınıfı için hazırladığımız yeni Black Desert Online rehberi!

Black Desert Online

Ninja Sınıfının İyi ve Kötü Yönleri

Ninja sınıfı genel olarak oldukça dengeli ve uzun süreli kullanabileceğiniz bir sınıf. Bu sınıf, hem PvP, hem de PvE modlarında oldukça etkili. Ayrıca bu sınıfın yetenekleri arasında birçok “buff” ve “debuff” da bulunuyor. Bu özelliklerin haricinde, bu yeni Black Desert Online sınıfı sayesinde daha önce de dediğimiz gibi çok hızlı bir şekilde hareket edebilir, düşmanlardan da benzersiz hareket yetenekleri ile kaçabilirsiniz. Son olarak, bu sınıf genelde düşmanları tek tek öldürmeye amaçlı olsa da, yer yer grupları da rahatlıkla kontrol altında tutabilip, öldürebiliyorsunuz.

Tabii hem PvP, hem de PvE sınıfında etkili olan, böyle hızlı bir sınıfın kötü yönleri de bulunuyor. Mesela, ne yaparsanız yapın, defansınız sürekli düşük kalıyor. Bu, sizin yüksek saldırı özelliklerinize karşılık, elinizde tutacağınız bir eksi puan olacak. Düşük defans haricinde dediğimiz gibi bu sınıfın çok zor komboları bulunuyor ve bu kombolar olmadan, özellikle oyunun ilerleyen noktalarında başarılı olamamaya başlıyorsunuz. Son olarak da, ne yazık ki bir süre sonra Ninja karakterinin saldırı tipleri kendini çok tekrar etmeye başlıyor, görsel ve his olarak zevk alamamaya başlıyorsunuz.

Black Desert Online

Geliştirebileceğiniz En İyi Yetenekler

Bu başlığımız hakkında sizlere bilgiler vermeye başlamadan önce küçük bir not düşmek istiyorum: Sizlere bu rehberimizi hazırlarken, yabancı kaynaklardan yardım alıp, aldığımız bu yardımları da oyun içerisindeki deneyimlerimiz ile birleştirdik. Yabancı kaynaklarımız, adı üzerinde yabancı olduğu için, bu bilgileri oyunda değerlendirirken de, oyunu İngilizce oynadık. Bu yüzden bu rehberimizde sizlere vereceğimiz bazı isimler İngilizce olacaktır. Bu konuda lütfen kusura bakmayınız. Yazımızın orijinal hali İngilizce olacak ama ileride o isimleri Türkçe’ye çevirmek için de mutlaka uğraşacağız.

Şimdi dilerseniz yeteneklerden bahsedelim, Wind Slash, Flow: Sky ve Insular: Wood yeteneklerini bir an önce kullanmaya başlamanız gerekiyor. Bu yetenekler zaten sınıfın temel yetenekleri, oyunu bilmeden oynasanız bile, otomatik olarak kullanmış olacaksınız. Bir an önce geliştirmeniz gereken yetenekler ise Target Chase, Onifu, Ninja Evasion, Key Points Against, Shuriken Sting, Flow: Multistage ve Calm Sting.

Tüm bu yetenekler haricinde Throwing Kick, Sword Shadow, Smokescreen, Suicide Fall, Ankle Cutter, Fox Claw, Insular: Pictures, Insular: Black, Killer Training isimli yetenekleri, bir an önce son seviyeye çekmeniz gerekiyor. Tüm bu dediklerimizi yapabilmeniz için 500 civarı yetenek puanına ihtiyacınız var. 500 civarı yetenek puanına da Ninja sınıfı ile 50. seviye civarlarında ulaşabiliyorsunuz. Ayrıca, bu yetenek sınıfı ile genelde saldırı temelli bir yol izliyorsunuz ama zayıf defansınızı az da olsa güçlendirecek bazı yetenekler bulunuyor.

Black Desert Online

Alabileceğiniz En İyi Silahlar ve Zırhlar

Eğer Ninja sınıfı ile maksimum hasar verebilmek istiyorsanız, birçok sınıf gibi Liverto veya Kzarka kullanmanız gerekecek. Eğer yeterli imkanınız veya paranız varsa bir an önce Liverto alıp, +15 yapmanız gerekiyor. Eğer henüz bu silah için bütçe ayıramıyorsanız, Bares en iyi tercihiniz olacaktır. Tabii Bares’i PvE için kullanmanız gerekiyor. Eğer PvP temelli oynamak istiyorsanız, Seleth seçebilirsiniz. Yok, siz iki tarafı da dengeli bir şekilde oynamayı planlıyorsanız, Yuria seçmelisiniz.

Zırh ve aksesuar konusunda ise Argerian ve Tartoros seti tercihiniz olabilir. Aksesuar konusunda ise seçiminiz Fugitive Khalk’s Earring, Ring of Crescent Guardian, Ogre Ring ve Centaurus Belt uygun olacaktır. Bu aksesuarlar sayesinde LP ve WP yüksek kalacak, bu sayede de tank olmaya bir adım daha yaklaşacaksınız ve verdiğiniz hasar da sürekli yüksek kalacak.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın