Canlı LeadergamerTV Sea of Thieves oynuyoruz

Black Desert Online: Maksimum taşıma ağırlığı nasıl yükseltilir?

Black Desert Online: Maksimum taşıma ağırlığı nasıl yükseltilir?

Ağırlık sınırı konusunda ipucu arayan oyuncular için, özet olarak faydalı bilgileri derledik.

Black Desert Online‘a en sonunda kavuştuk. Kapalı beta aşamasının tadını çıkarıyoruz resmen. Her karakterden birer tane 30. seviyeye kadar çıkarmadan olmaz, değil mi? Tabii, bunu yaparken de bol bol düşman öldüreceğiz. Bunca düşmanı öldürdükten sonra da, bizlere sürüsüyle eşya kalacak geriye. Fakat, o da ne? Onca ganimet, envanterimize sığmıyor! Bir yerden sonra, ağırlık limitini aşmaya başlıyor ve karakterimizi yavaşlatıyoruz. Bu da, oynanış açısından bizlere negatif bir katkı sağlıyor ne yazık ki. Peki, bu ağırlık limiti konusunda bir şeyler yapamaz mıyız? Tam olarak bu sorunun cevabını verecek olan yazımıza, hoş geldiniz.

Black Desert Online

Black Desert Online içerisindeki kullanılabilir eşyalardan bazıları, bizlere ekstra ağırlık sınırı sağlayabiliyor. Örnek olarak, Rhutum ve Elite Rhutum kemerleri, temel olarak 60LT‘lik ağırlık limiti desteği sağlıyor. Bunun dışında, İnci Dükkanı‘nda bulabileceğiniz 50LT, 100LT ve 150LT olmak üzere 3 farklı özellikten de faydalanabilirsiniz. Tabii, bu 3 özelliğin her biri, karakter başına sadece 1 kez satın alınabilir durumda. Ayrıca, 3500 Vefa puanı ile, Vefa dükkanından 50LT’lik karakter başına 4 sefer olacak şekilde de bu özellikten faydalanabilirsiniz.

Oyun içerisindeki pet sistemi de, bizlere bu konuda yardımcı oluyor. Oyun içerisinde, alması biraz emek isteyen Kutup Ayısı petleri de, bizlere Black Desert Online içerisinde yardımcı olmak üzere bekliyor. Sahip olduğunuz bineğin seviyesini arttırarak da, ağırlık taşıma sınırınızı yükseltebilirsiniz. Bineklerin seviyelerini arttırma konusunda tavsiye isterseniz, kısır döngü oluşturacak şekilde bir yol çizip yanınıza bir sürü havuç almanızı ve bu kısır döngü üzerinde otomatik olarak yürümenizi tavsiye ederiz. Bu sayede, hem oyunun başında beklemek zorunda kalmazsınız, hem de ağırlık limiti konusunda sizleri rahat ettirecek seviyelere ulaşırsınız.

Bütün bunlar dışında, Güç seviyenizi arttırarak da ağırlık taşıma limitinizi yükseltebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken şey ise, yürümek. Evet, basbayağı yürümek. Yürüyerek arttırdığınız güç seviyeniz başına, biraz ağırlık taşıma limiti kazanıyorsunuz. 1. seviyede her ne kadar hiçbir katkısı olmasa da, 2. seviyeye yükselttiğinizde, 2LT‘lik bir limit artışı kazanıyorsunuz. Seviyenizi 30’a yükselttiğinizde ise, sizlere koskocaman bir 40LT‘lik ağırlık taşıma limiti ekleniyor. Bedavadan +40LT, hiç de fena değil, öyle değil mi?

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın